Мешканці будинку 128 на проспекті Богдана Хмельницького намагаються перейти на індивідуальне газове опалення. Для цього вони звернулися до “Дніпрогазу”, де їм видали перелік необхідних документів. Однак два з них мешканці досі не можуть отримати. “Дніпрогаз” відповів на інформаційний запит Суспільного Дніпро з цього приводу. Позиції усіх сторін — у матеріалі Суспільного.

Любов Дмитренко вже більше тридцяти років живе у будинку на проспекті Богдана Хмельницького. Каже: платити за опалення доводилося забагато, хоч і батареї замінені, і вікна пластикові.

За словами мешканок будинку, із дванадцяти квартир на централізованому опаленні лишалися тільки п’ять. Крім того, за планом міськради, протягом одного-двох років цей будинок мають перевести на автономне газове опалення. Тож мешканці вирішили зробити це раніше. Ірина Топал розповіла: звернулися до “Дніпрогазу”, де їм видали перелік необхідних для цього документів. Серед них, зокрема, і довіреність від балансоутримувача чи управляючої компанії щодо уповноваження представляти його інтереси та акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін.

Мешканці малоповерхівки у Дніпрі не можуть перейти на автономне опалення: через що

“Ми подали заяву балансоутримувачу, як це вимагається за формою, у нас прийняли ці заяви 28 серпня. Сьогодні вже другий місяць як ми не можемо отримати довіреність та акт. Без цих двох документів “Дніпрогаз” не бере пакет, щоб створити проєкт і технічні умови”, - говорить жінка.

Позиція балансоутримувача

Наразі будівля вже відключена від централізованого опалення. Балансоутримувачем будинку є комунальне підприємство “Жилсервіс-5”. Заступник директора підприємства Дмитро Пономарьов розповідає: “Дніпрогаз” надав новий зразок оформлення довіреності.

“Зараз, якщо прийняти позицію “Дніпрогазу”, потрібен збір співвласників багатоквартирного будинку. Питання, хто його повинен ініціювати та проводити. Ми будемо намагатися якомога швидше визначитися і домовитися з “Дніпрогазом” і максимально спростити оформлення цих документів”, - каже Пономарьов.

Крім того, за словами заступника директора КП “Жилсервіс-5”, за стан та експлуатацію газової труби до перекриваючого пристрою відповідає “Дніпрогаз”, а після пристрою і до вводу в квартиру відповідає управляюча компанія “Екологія-Д”.

Позиція управлячої компанії

Головний інженер компанії Олег Морозюк розповідає: акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін укладається під час оформлення договору на технічне обслуговування систем газопостачання. Такий договір між “Екологією-Д” та “Дніпрогазом” укладений.

“Найбільше питань по довіреності. Навіщо я буду видавати довіреність людині, яка буде ставити у себе в квартирі автономне опалення? Раніше, коли люди встановлювали собі автономне опалення, у нас ніхто не питав ні довіреність, ні акти балансового розмежування.

Позиція "Дніпрогазу"

Суспільне направило інформаційний запит до речника “Дніпрогазу” Микити Лучкіна та отрималописьмову відповідь. У листі зазначається, що встановлення опалювальних приладів передбачає збільшення технічної потужності газорозподільного механізму, тому треба реконструювати систему газопостачання. Так як внутрішньобудинкові мережі належать співвласникам будинку, його управитель не має повноважень проводити реконструкцію.

Однак адвокат Андрій Верба каже: довіреність для підключення до автономного опалення не потрібна.

“Довіреність від юридичної особи — це односторонній правочин, який в односторонньому порядку видає конкретна юридична особа. Як правило, на свого співробітника. На громадян, на мешканців будинку, така довіреність видана не буде. Тому вимагати таку довіреність від управляючої компанії на конкретного мешканця будинку неправомірно, і така вимога може бути оскаржена у судовому порядку з досить хорошими шансами на скасування”, - говорить адвокат.

Акт розмежування експлуатаційної відповідальності сторін, за словами Андрія Верби, укладається, щоб у разі поломок розуміти, яка компанія несе відповідальність за можливі збитки. У відповіді від “Дніпрогазу” вказано: такий акт укладений з попереднім управителем цього будинку, але не з “Екологією-Д”. Олег Морозюк каже: компанія направила до “Дніпрогазу” листа щодо перепідписання таких актів для будинків, які обслуговує “Екологія-Д”. Відповіді ще не отримали. На запитання Суспільного щодо того, коли мешканцям 128 будинку на проспекті Богдана Хмельницького підключать автономне опалення, у “Дніпрогазі” не відповіли.

Читайте також

- У Дніпрі мешканці малоповерхівки не можуть перейти на автономне опалення через позицію “Дніпрогазу”

- Перехід на індивідуальне опалення: з якими проблемами стикнулися жителі Івано-Франківська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело