У Хмельницькій області з початку року сталося 183 пожежі через несправне пічне опалення, у яких загинуло 13 людей. Про це розповів інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Хмельницького районного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Андрій Білик.

За його словами, усього з початку року на Хмельниччині сталося 1107 пожеж, в яких загинуло 42 людини.

Сьогодні профілактичний рейд з перевірки стану пічного опалення та користування ним надзвичайники Хмельницького райуправління ДСНС області провели у Гвардійській територіальній громаді.

Пічне опалення: як запобігти пожежам. Надзвичайники Хмельниччини проводять профілактичні рейди

У помешканні жительки громади Людмили Нагорнюк інспектор Андрій Білик зауважує, що біля пічки не можна сушити речі, бо вони можуть загорітися. Жінка розповідає, що пічним опаленням користується чотири роки, пічку в оселі переробляла, бо попередня була уже стара та дуже диміла. З її слів, розпалює вона пічку папером, іншим нічим не користується.

Володимир Перець грубкою користується 30 років, правила пожежної безпеки при використанні пічного опалення знає.

«Спочатку, щоб палити в грубці, треба почистити комин, зняти сажу. Де піддувайло – треба поставити шматок жесті, що не попадали вуглинки. І не сушити біля печі ніяких ганчірок», - каже чоловік.

75 квадратних метрів житла опалює котлом на твердому паливі жителька громади Валентина Пастернак. Розповідає, що починає його розпалювати з шостої ранку, палить дровами – на день йде одна, а якщо холодніше, то й три сітки дров.

«Зараз у селі люди масово переходять на дрова, бо газ дуже дорогий, а дровами топити і дешевше, і від них набагато більше тепла», - розповідає жінка.

За словами інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій Хмельницького районного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Андрія Білика, коли люди палять у грубках, найбільше пожеж стається через їх несправність.

«Сьогодні ми нагадували громадянам, як поводитися під час опалювального сезону, яких правил пожежної безпеки варто дотримуватися в побуті. Також вказали людям на деякі недоліки. Чимало людей перед опалювальним сезоном не очищають димоходи від сажі, а це є головною причиною пожеж. Також однією з причин пожеж на горищах будинків може бути несправність елементів конструкції димоходу», - розповідає Андрій Білик.

Додає: минулого року через несправне пічне опалення сталося 135 пожеж, на яких загинуло 5 людей.

Читайте також Якою буде ціна на газ для Хмельниччини На Хмельниччині горіла лазня

Джерело