У Кіровоградській області перевіряють заклади на відповідність будівельним нормам, зокрема, на доступність для людей з інвалідністю, розповіла Суспільному начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова.

За її словами Вікторії Кулікової, по області перевіряють 1200 об’єктів — це лікарні, центри зайнятості, пенсійні фонди, суди.

Перевірятимуть до кінця жовтня. Потому порахують, скільки грошей треба на дооблаштування закладів.

На Кіровоградщині перевіряють заклади на доступність для людей з інвалідністю

“Десь зроблений пандус, десь є кнопки виклику, десь придбали ліфти, візія зроблена на об’єкті. Поряд з цим не передбачено питання паркування, питання позначок — перепади рельєфу”.

Олексій Голодок на інвалідному візку – 10 років. Чоловік вирішив перевірити на доступність для людей з інвалідністю театр, залізничний вокзал і центр адміністративних послуг.

Театр імені Марка Кропивницького

Олексій Голодок говорить, театр не відвідував."Проходив повз багато разів, але всередину жодного разу не заходив. Пандус сподобався, заїжджати зручно".

По тим нормах по яким будувався театр, доступність забезпечена, говорить Вікторія Кулікова. “На сьогодні є обов’язкові державно-будівельні норми по доступності і ми будемо допрацьовувати – це розміщення тактильної плитки, нанесення жовтих ліній. Тут граніт, слизька плитка, є прорезинені пластини, треба доповнити позначками “Увага, перепади висот”.

Біля пандусу є таблиці зі шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору. На них – інформація про театр. Кнопки виклику працівників немає.

Усе дооблаштують, впродовж двох-трьох тижнів, розповів головний режисер Євген Курман. Скільки грошей на це потрібно, каже, не рахували.

“У нас в касі завжди чергує людина, яка надасть допомогу людині з особливими потребами, а що стосується тактильної плитки, ми обов’язково втілимо, приведемо до стандартів”.

Залізничний вокзал

Олексій Голодок приїхав на залізничний вокзал. До карантину, говорить, їздив поїздом двічі на рік на змагання. Він кандидат у майстри спорту з кульової стрільби.

Натискає на кнопку виклику працівника вокзалу. Вона не працює.

“Серед зручностей: можна на вокзал заїхати, є пандус і кімната, де можна зачекати на потяг. Серед незручностей – не завжди виділяється спецвагон для людей з інвалідністю, щоб було зручно піднятися і сісти у вагон, на вокзалі низький перон і дуже важко піднятися в сам потяг”.

Кнопка виклику не працює два тижні, її зламали, пояснює тимчасово виконувачка обов’язків начальниці вокзалу Тетяна Танковська. Каже: кімната побуту для людей з інвалідністю теж зараз не працює, там ремонт.

Зал очікування нині ремонтують. Вбиральня для людей з інвалідністю закрита. Тетяна Танковська каже: допоки триває ремонт, люди з особливими потребами можуть звернутися до чергового вокзалу. ”Під’їхати або до віконця або до дверей чергового по вокзалу, він виходить і допомагає у придбанні квитка, тощо. Якщо людина на візку потребує перевезення у спецвагоні з підйомником, йому треба зробити замовлення цього спецвагона”.

Центр надання адміністративних послуг

Щоб потрапити у Центр надання адміністративних послуг Олексій Голодок скористався підйомником.

Перший заступник директора департаменту надання адмпослуг Антон Шевченко розповів, що у центрі передбачено для людей на візку:

“Всередині у нас два електропідйомники. Також у нас тактильна плитка. Передбачені всі умови для того, щоб людина на візку могла потрапити у вбиральню”.

Читайте також Кропивничанка голодує на знак протесту проти забудови скверу. У Кропивницькому в рамках мистецького проєкту розмалювали бетонну плиту.

Джерело