У деяких реанімаціях області уже немає місць

На Буковині посилили карантинні обмеження. Без сертифіката про вакцинацію або ПЛР чи експрес-тесту на антиген тепер не можна, а ні в спортзал, а ні в ресторан, а ні в громадський транспорт. Заборони ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як працюють обмеження, дізнавалися журналісти "5 каналу".

Буковина досі перебуває у "жовтій" карантинній зоні, втім, показники уже близькі до "помаранчевої". Тому з 24 жовтня в області обмежили роботу кафе, барів, ресторанів, спортзалів, проведення масових заходів.

"Всі заходи, які впроваджуємо, покликані для того, аби стабілізувати ситуацію. Процес розвивається пульсоподібно. Хвиля виходить на черговий сплеск. Адже у нас так і не знижувався рівень госпіталізацій, і стабільно високий рівень смертей", – каже керівниця обласного лабораторного центру Наталя Гопко.

Заклади можуть працювати, якщо персонал вакцинований або співробітники мають ПЛР-тест. Такі вимоги стосуються і відвідувачів. Але як саме перевірятимуть дотримання цих правил, нині незрозуміло. Поки що тролейбуси та маршрутки їздять як завжди, а у заклади харчування пускають без перевірок сертифікатів. Поліція та представники продспоживслужби тільки анонсують рейди.

"Справді, якщо це поможе вирішити проблему – будь ласка, головне не перетискати цими речами кисень людям. Я вакцинований. Бо мав летіти літаком. Лише через це", – зазначив мешканець Чернівців Денис Ярмолін.

Мешканка Чернівців Тетяна Королюк: "Я за те, аби була свобода вибору і кожен сам вирішував – треба чи ні. Не змушувати. У багатьох є реакція на вакцини. Аби не було, що людина може зайти у ресторан чи не може, бо йому не можна з якоїсь причини".

Темпи вакцинації на Буковині невисокі. Повністю щеплені лише 130 тисяч осіб із майже мільйонного населення області.

"Воно і треба, але не таким способом. От закриють ресторани – і шо? Тому я думаю, мені на роботі треба вакцинуватись, я думаю яку. Зараз іду і буду консультуватись", – підсумувала мешканка Чернівців Анна Грушко.

У Чернівецькій області хворих на коронавірус приймає 21 медзаклад. У деяких реанімаціях уже немає місць.

"Є ряд госпітальних баз у Чернівцях та Сокирянах, заповненість складає 95%. А реанімації у цих закладах взагалі повні. Місць нема взагалі", – запевнив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Чорний.

На Буковині з кожної сотні хворих на коронавірус лише 2-3 пацієнти вакциновані.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Нагадаємо, інфекціоністи вказують на специфічні саме для України симптоми нового штаму. У хворих спостерігають, окрім головного болю, нежитю, лихоманки та болю в горлі, ще і різке падіння рівня кисню через 7-8 днів після зараження.

Джерело