У Кропивницькому майстрині манікюру навчатимуть жінок протидіяти домашньому насиллю. Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту "Незламні" Олена Горобець. За її словами, під час процедур краси, жінки розповідають майстрам про те, що їх непокоїть, чекаючи на підтримку.

Олена Горобець розповіла, що часто майстрині до розмов клієнток про домашнє насилля не підготовлені, і своєю порадою можуть нашкодити. Тому під час кампанії “Незламні” для них проведуть цикл безкоштовних тренінгів з психологами та правозахисниками.

Більше про проєкт

У Кропивницькому майстрині манікюру навчатимуть жінок протидіяти домашньому насиллю

Кампанію "Незламні" започаткувала кропивницька громадська організація "Територія успіху". Її партнером став один з місцевих салонів краси, де працюють вісім майстринь. Впродовж жовтня манікюрниць навчатимуть, як відрізнити конфлікт в сім'ї від проявів домашнього насилля, які є типи кривдників, як з ними поводитися та які є правозахисні інструменти захисту.

"Важливо розповісти працівницям салону, як після таких історій швидко відновити своє самопочуття, щоб бути в ресурсі, які для цього є методи самодопомоги", – розповіла психологиня Наталія Потапенко

"У б’юті-майстрів є презумпція нерозголошення інформації, як у священника", – Олена Горобець.

Керівниця проєкту Олена Горобець розповіла, що ідею підказала сестра, яка працює майстринею манікюру. "Клієнтки постійно діляться з нею не лише радощами, але й переживаннями. І коли вони розповідають про домашнє насилля, то чекають на пораду. В цій ситуації головне – не нашкодити особистим життєвим досвідом".

Співзасновниця проєкту Наталія Городова майстринею манікюру працює 15 років. За її совами, за цей час не лише чула десятки історій про домашнє насилля від клієнток, але і самій доводилося рятувати їх від . "Пів року тому мені зателефонувала клієнтка і розповіла, що хлопець вибиває двері її будинку. Вона просила допомоги. Я викликала поліцію і поїхала до неї додому. Нам вдалося заспокоїти домашнього агресора, але історія на цьому не закінчилася. Згодом цей чоловік розклеїв по місту листівки з образливими словами на адресу цієї жінки, додавши до них її фотографію і номер телефону. Ми не знали, як діяти в цій ситуації і до кого звертатися".

Публічно про боротьбу за життя

40-річна кропивничанка Світлана Кружиліна не приховує шрам на обличчі. За її словами, її колишній чоловік побив її до непритомності, а потім розірвав пальцями щоку. "Інцидент стався вісім місяців тому, коли ми вирішили розірвати з ним стосунки. Це сталося на очах наших трьох дітей. Чоловік постійно провокував конфлікт, щоразу я викликала поліцію, аби його заспокоїли. Та я не думала, що ситуація може вийти з-під контролю". За насильство над колишньою дружиною чоловікові дали один рік тюрми.

Історія Світлани увійде до глянцевого посібника, який лежатиме в салоні на видному місці, каже Наталія Городова. "Не кожна жінка готова відразу поділитися своїми життєвими негараздами, а в журналі будуть не лише історії жінок, які протидіяли кривднику, але юридичні і психологічні поради".

Джерело