Людям, яких давно виписали, та "мертвим душам" почали надходити запрошення напередодні виборів народного депутата на 197-му окрузі на Черкащині. Про це розповів Суспільному керівник міського Комітету виборців України Максим Михлик.

Отримала таке і жителька Геронимівки Галина Гуняга. На дільницю запросили жінку, яку вона виписала з будинку 10 років тому.

"Моя знайома попросила прописати її в мене, так я проживала одна. Два роки вона була прописана в мене. Виписалася, її вже немає (померла — ред.), років 10 немає, а повідомлення мені приходять".

До сільради, говорить жінка, із цього приводу зверталася під час президентських виборів у 2019-му, але зайве запрошення їй принесли і цьогоріч:

"Днів три назад прийшло мені запрошення. Привезли дві жінки на машині. Я їх попереджала, що її вже тут немає. Вони мені сказали: нам дали розвезти, то ми й розвозимо", — розповіла жінка.

Людину виписали з помешкання у 2011-ому, зауважила секретарка Руськополянської громади Надія Шпак.

"До 2016 року питанням повноваження зняття реєстрації з місця проживання були покладені на Черкаський районний відділ міліції. Із 2016 року ці повноваження передані на сільські ради. Тому, якщо ми знімаємо з реєстрації, то ми передаємо в Держреєстр виборців із 2016 року", — розповіла Надія Шпак.

До Держреєстру виборців Черкаської райдержадміністрації про вищезгадане запрошення не повідомляли – розповіла керівниця відділення Антоніна Петренко. Тепер ситуацію вирішать:

"Якщо ми знайдемо інформацію про смерть виборця, про його зняття з реєстрації, він однозначно буде виключений із списку голосування".

Зміни до реєстру виборців могли вносити до вчора включно. Та про такі випадки просять і надалі повідомляти, додала пані Антоніна:

"Необхідно повідомити держреєстр. І ми хоча б надалі внесемо зміни в Держреєстр. І в наступні виборчі процеси буде внесена зміна".

За словами голови Черкаського комітету виборців України Максима Михлика, такі запрошення — це "кочівна традиція":

"Якщо раніше це було досить поширене явище, використовувалася, як певна технологія, або місцеві керівники, міські голови використовували, аби виграти на місцевих виборах. Або навіть держава це використовувала за часів Януковича. Навіть були цілі будинки там або цілі вулиці. То тепер ця ситуація майже вирішена. Після того, як запрацював Державний реєстр виборців. Вони системно провели роботу. І такі випадки хоч і трапляються, але все більш поодинокі, їх все менше і менше", — розповів Михлик.

Що відомо 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради. Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат і вже 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – власне на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона). Результати центральна виборча комісія має оголосити до 15 листопада. ЦВК зареєструвала на Черкащині від 197 округу 25 кандидатів. Читайте також У черкаській поліції розповіли, скільки зафіксували порушень виборчого процесу Під арештом: двійнику кандидата у нардепи від 197 округу обрали запобіжний захід Хто ці люди: огляд кандидатів у нардепи від 197-го округу на Черкащині

Джерело