Влада Чернігова планує в регіоні самостійно виробляти кисень, аби не залежати від постачальників

20 тонн кисню нарешті завезли на Чернігівщину. Частину розвантажили в обласному центрі. Решту – повезли у райони. Проте цих запасів вистачить максимум на кілька днів. Тому ситуація в регіоні і надалі залишається напруженою.

Минула ніч в ковідних відділеннях була критичною, кажуть лікарі. Людей рятували медичним газом, який продукує киснева станція. Її нещодавно придбали за рахунок міського бюджету. Але цього кисню вистачає заледве на кілька десятків людей. А пацієнтів, які потребують кисневої підтримки в Чернігові вже понад дві сотні.

Критична ситуація з киснем склалась через те, що на заводах-виробниках зараз тривають профілактичні роботи. Чому це сталось саме в пік епідемії – не зрозуміло. Влада Чернігова планує в регіоні самостійно виробляти кисень, аби не залежати від постачальників.

"Ситуація напружена. Дуже важко персоналу на сьогодні тримати під контролем ситуацію зі здоров'ям хворих, які знаходяться в стаціонарі. Багато з них отримують кисень із двох концентраторів – це через трубочки, це через маску. Тобто дуже складно. Ми цю ніч пережили в такому цейтноті. І якщо найближчим часом не будуть виконані обіцянки щодо поставки кисню – наступна ніч буде ще складнішою, ніж попередня", – переконує директор КНП "Чернігівська міська лікарня №2" Владислав Кухар.

Як повідомляв 5.UA, 22 жовтня Ляшко запевнив, що проблем з медичним киснем для хворих на COVID-19 немає. При цьому, за його словами, два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню, зупинилися на планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на заході України виникли технічні несправності.

25 жовтня повідомлялося, що в лікарнях у Чернігові виникла критична ситуація із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем через перебої з постачанням. Не менш критична ситуація спостерігається в Херсонській області.

Джерело