26 жовтня у Херсоні відбувся форум “Україна 603,7. Південь України - Нива Європи”. Під час засідання присутні обговорили тему інформаційної безпеки у тимчасово окупованому Криму, а також як захистити права кримських татар.

Голова представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов розповів, які проблеми наразі є у кримських татар і попросив підтримки влади у розв'язанні цих питань.

«Наразі уряд України робить певні кроки для людей з окупованих територій, але є проблеми, в яких нам треба підтримка. Наприклад, у нас є звичайний паспорт і відповідно до закону, якщо ми не встигли своєчасно вклеїти фото, нам дадуть ID-картку. Якщо ми її отримаємо, для кримської влади стаємо іноземцями, тобто з цією карткою взагалі немає прав, а на тому ж паспорті майно може бути та ми не зможемо довести це, тож без паспорта кримська влада може все відібрати. Це питання необхідно вирішити українській владі», - розповів Абмеджит Сулейманов.

Громадянські права та інформаційна безпека. У Херсоні обговорили проблеми жителів Криму

Ще одна проблема для кримських татар, які змушені були покинули свої домівки, - це відсутність житла, говорить Ахтем Мустафаєв. Раніше чоловік працював з дружиною Мустафи Джемілева. Він був змушений покинути Крим та переїхав до України після переслідувань.

«Проблема наступна – це житло. Звісно, ми всі - громадяни України, але наша домівка – це Крим. Немає друзів, знайомих, це важко. Наразі громадяни України, які живуть у Криму, є заручниками обставин. Те, що кажуть, що там добре, це все напоказ. Ніхто не вийде і не скаже, як їм погано», - каже Ахтем Мустафаєв.

Під час засідання обговорили питання інформаційної безпеки на окупованих територіях та як забезпечити доступ до якісного контенту людям, які там проживають. Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Херсонській області Сергій Мовчан розповів, які чинники негативно впливають на інформаційну безпеку.

«Перший – відсутність якісного контенту. Другий – можливість донести цей контент на території Херсонщини і бажано на території Криму. Третій – проблема, як побороти ворожі сигнали, які на території Херсонщини поширюють дезінформацію. На жаль, за всі ці роки РФ привласнила те майно, яке належало Україні, тому і є прогалини у покритті, є території до 50-60 км вглибину, насичені російським сигналом. Ми знаємо, які канали є, робота ведеться систематично, але росіяни постійно глушать сигнали. Ми не глушимо, намагаємось збільшити кількість частот, інтернет-мовлення. Ще є проблема, що людям простіше дивитись безплатно російські канали, ніж купити тюнери й платити щомісяця за українське телебачення», - каже Сергій Мовчан.

В обговоренні взяли участь народні депутати, вітчизняні та іноземні експерти, представники місцевої влади, військові, підприємці, представники громадських організацій. За підсумками форуму будуть розроблені політичні рекомендації для народних депутатів та Кабінету Міністрів України у напрямку національної безпеки.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело