Систему дистанційного банківського обслуговування OpenWay WAY 4 використовують банки в усьому світі, зокрема й "Сбербанк Росії"

Український державний "Ощадбанк" готується випустити оновлений додаток для інтернет-банкінгу. У розробленні бере участь компанія OpenWay, що має російське коріння, менеджмент і офіси в Москві та Санкт-Петербурзі. Факт співпраці підтвердили й у самому "Ощадбанку" у відповідь на запит "Бабеля"

"Співпрацю з компанією OpenWay Technologies Ltd. (Кіпр) "Ощадбанк" розпочав у 2010 році, уклавши договір на придбання програмного забезпечення WAY4 (програма, орієнтована на електронний банкінг, обслуговування платіжних і зарплатних карток, а також на дистанційне обслуговування клієнтів) для побудови власного процесингового центру. Ця компанія входить до міжнародної європейської групи компаній OpenWay, штаб-квартира якої розташована в Бельгії", – відповіла пресслужба банку.

Журналісти видання "Бабель" зауважують, що група компаній OpenWay справді має офіси в різних країнах і багато дочірніх підрозділів: OpenWay Technologies, OpenWay Systems, "OpenWay рішення" тощо. Але багато років компанією керують російські топменеджери (глава правління – Андрій Веренінов), а головний технологічний центр компанії базується в Санкт-Петербурзі.

Цей офіс, за інформацією джерела "Бабеля" на банківському ринку, займається розробленням нового додатка "Ощадбанку". Згідно із сайтом OpenWay, компанія в Санкт-Петербурзі називається OpenWay Service.

Як пише видання, систему дистанційного банківського обслуговування OpenWay WAY 4 використовують банки в усьому світі. Серед великих клієнтів – Raiffeisen Bank International, "Банк Астани", Альфа-Банк у Білорусі та найбільший російський "Сбербанк Росії". Контрольний пакет банку належить уряду Росії.

У 2014 році, після того як Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, через американські санкції платіжні системи Visa та MasterCard припинили обслуговувати картки низки російських банків. У відповідь Росія вирішила створити альтернативну платіжну систему. За інформацією російських ЗМІ, переможцем тендера на постачання технологій стала OpenWay Service. Згодом до розроблення російської "Національної системи платіжних карток" залучили колишнього гендиректора OpenWay Service Антона Коритова.

До анексії, у 2013 році, OpenWay впровадила для "Ощадбанку" систему багатоканального обслуговування, у 2017-му – додаток "ОщадPay" для безконтактної оплати з технологією NFC.

Журналісти видання "Бабель" повідомили, що поставили більш як 10 запитань "Ощадбанку" про співпрацю з компанією OpenWay і за кілька днів отримали коротку відповідь лише на одне з них.

ОНОВЛЕННЯ. Натомість у прес-службі "Ощадбанку" стверджують, що не співпрацюють з компаніями з Російської Федерації. Компанія OpenWay Technologies Ltd., яка згадується в ЗМІ як підрядник та розробник нового мобільного додатку банку, має кіпрську юрисдикцію. Про це йдеться у повідомленні, яке отримав 5.UA від пресслужби "Ощадбанку".

У пресслужбі "Ощадбанку" стверджують, що компанія OpenWay Technologies Ltd. "належить до міжнародної групи компаній OpenWay, штаб-квартира якої знаходиться в Бельгії".

За даними пресслужби, ця група складається з понад 800 розробників у 20 країнах світу, що надають послуги банкам та процесинговим компаніям у 80 країнах світу. Клієнтами групи є провідні міжнародні компанії, такі як Nexi (найбільша платіжна компанія в Європі), Mastercard Processing, Raiffeіsenbank тощо.

"Крім того, зауважуємо, що окрім OpenWay Technologies Ltd. у розробці нового мобільного застосунку "Ощадбанку" беруть участь міжнародна компанія Alty, знаний розробник веб- та мобільних застосунків. В портфелі її робіт застосунок Monobank та "Приват24" для бізнесу. За маркетинг застосунку відповідає один з визнаних лідерів українського маркетингу – компанія Fedoriv Marketing Agency, яка реалізувала 201 успішний проект у 13 країнах світу. Активну участь у розробці застосунку бере й внутрішня команда розробників "Ощадбанку", що відповідає за процесинг", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв 5.UA, у грудні 2020 року суд дозволив "Ощадбанку" відновити стягнення з Росії $1,3 млрд за втрачені у Криму активи. 

Джерело