На Вінниччині збільшили кількість лікарень, які приймають пацієнтів із коронавірусом. Це заклади другої черги госпіталізації, таких в області 9. Наразі в Калинівсьській лікарні для пацієнтів із COVID 19, виділили 120 ліжок, 60 з них уже зайняті. Майже усі хворі на кисневій підтримці, про це розповів головний лікар Владислав Головащенко.

З десяти ліжок у реанімації у Калинівсьській лікарні— вільних лише три.

Троє пацієнтів на -апаратах, двоє на , решта — на кисні, каже лікар-анестезіолог калинівської ЦРЛ Віктор Япченко.

На Вінниччині збільшили кількість лікарень, які приймають пацієнтів із COVID-19

"Погіршення стану відбувається дуже швидко. Якщо минулої хвилі стан погіршувався протягом 3-6 днів, то зараз це 1-2 дні. Всі дуже швидко входять до дихальної недостатності", — каже Віктор Япченко.

За словами інфекціоністки Наталі Кацай, ця хвиля коронавірусу важча за попередні, адже більшість пацієнтів до лікарні поступають у важкому стані. Майже всі киснезалежні.

"Пацієнти усі на кисневій підтримці. Вони не їдять, зневоднюються, важкі пневмонії. Є кишкові прояви: нудота, сильний кашель, висока температура, яка довго не збивається до норми", — розповіла Наталя Кацай.

З червня і до 20 жовтня у калинівській ЦРЛ хворих на COVID-19 не приймали. Лікарня була у резерві. Зараз тут для хворих на коронавірус та з підозрою виділили 120 ліжок. Половина з них уже зайняті, — каже головний лікар Владислав Головащенко. Додає, серед пацієнтів або ж не вакциновані, або ж ті, що отримали лише по одній дозі вакцини. За добу, каже Головащенко, до них в середньому поступає до 15 хворих.

"Ми приймаємо пацієнтів з: Калинівської, Іванівської, Хмільницької, Піщанської Козятинської громад, а також половину Липовецького району", — зазначив головний лікар Владислав Головащенко.

Пенсіонерка Тетяна на двох кисневих потоках цілодобово. У неї підтверджений COVID-19. Розповідає, самостійно дихати поки не може, ходити їй теж важко. У калинівській райлікарні жінка від 21 жовтня. Сюди каретою швидкої її доправили з Погребища.

"Усе тремтить, ні вийти в туалет, ні одягнутися, ні переодягтися нічого не може. Дуже важко не можу встати на ноги", — розповідає Тетяна.

Вже добу як самостійно дихає інша пацієнтка Галина Урбанська. У палаті вона разом із чоловіком. Каже, тут уже тиждень. Госпіталізували їх з двосторонньою пневмонією та високою температурою. Хворобу перенесла важко. Додає, після виписки хоче вакцинуватися.

"У мене немає здоров'я, будемо вакцинуватися обов'язково коли нам дозволить лікар. У мене діти вакциновані, то їм набагато краще і легше", — каже Галина Урбанська.

Загалом, на Вінниччині хворих на COVID-19 приймає 14 лікарень. З них 5 — це заклади першої хвилі, 9 — другої хвилі, каже заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко.

Бондаренко додає, розгорнуто 1 985 ліжко-місць, рівень їхньої завантаженості становив 57%. Переважно всі пацієнти з підтвердженим коронавірусом — не вакциновані.

Що відомо

На Вінниччині за добу коронавірус підтвердили у 394 випадках Із 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні ​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус. 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозував, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.

Джерело