Кабінет міністрів виніс на розгляд Ради національної безпеки та оборони України питання про запровадження санкцій проти кіпрської компанії Biscone Limited, фактичним власником якої є громадянин РФ Олексій Мордашов.

Санкції пропонують ввести "у зв’язку з наявністю реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, а також з метою протидії особам, які створюють перешкоди для сталого економічного розвитку", йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів від 25 жовтня.

Biscone Limited володіє 5,59% акцій АТ "Турбоатом" (нині "Українські енергетичні машини"). У квітні цього року підприємство зверталося до президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням ініціювати перед РНБО впровадження санкцій проти компанії, бо вона "несе загрози для діяльності підприємства та його існування в цілому". Biscone Limited звернулося до суду з позовами про стягнення майже 161 млн гривень дивідендів з АТ "Турбоатом". Також компанія вимагала від суду зобов'язати Україну викупити пакт акцій на суму 194 млн грн. У квітні 2021 через рішення суду про забезпечення позову Biscone Limited "повністю заблоковано процес виплати дивідендів акціонерам підприємства".

Кабмін пропонує ввести санкції проти акціонера харківського

За заявою "Турбоатома", компанія Biscone Limited, фактичним власником якої є громадянин Російської Федерації Олексій Мордашов, афілійована з російським холдингом ПАТ "Силові машини", що теж перебуває під його контролем. Мордашов — під санкціями України з 2016 року, з 2019 — у санкційному списку і "Силові машини".

Якщо РНБО схвалить рішення Кабміну, профільні міністерства та інші державні органи мають "забезпечити його виконання, проведення моніторингу стану виконання та його ефективності", а Міністерство закордонних справ "поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав, крім Російської Федерації, з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій)".

Що відомо Під санкціями (персональними спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами) РНБО нині перебуває майже чотири тисячі фізичних осіб та майже дві тисячі юридичних. Читайте також: "Це складний процес", — гендиректор "Турбоатому" про об'єднання з "Електроважмашем"

Джерело