Державне спеціалізоване видавництво "Музична Україна" презентувала нотні видання для піаністів та віолончелістів. Яка загалом ситуація з нотами в Україні та що увійшло до нових збірок в ефірі Українського радіо розповідають директор видавництва "Музична Україна" Богдан Кривопуст та віолончеліст, головний музичний редактор Радіо "Культура" Олександр Пірієв.

Про нові примірники нотних видань

"Цей проєкт — проривний, адже усі київські музичні школи та школи мистецтв, а також музичні школи Львова, Харкова, Дніпра, Маріуполя, Кропивницького, Одеси та інших міст України безкоштовно отримають потрібну кількість примірників обох видань”, — розповів Богдан Кривопуст.

За його словами, перший проєкт “Форте QR Піано. Український звуковий простір” (упорядниця — Наталія Гриднєва) — це перша за часів незалежності України школа гри на фортепіано, створена виключно на українському матеріалі провідними педагогами, виконавцями та композиторами. Видання адресоване учням середніх і старших класів музичних шкіл, побудоване на найкращих зразках національного музичного мистецтва із застосуванням передових педагогічних принципів.

“Революція в музичному мистецтві”. Якими будуть нові нотні видання для піаністів та віолончелістів

Окрім того, видання містить QR-коди та посилання на ютуб-канал для прослуховування записів представлених творів.

Друге видання для віолончелістів називається “Казкова країна Віолончель”(упорядниця — Наталія Фещак, композитор — Золтан Алмаші, художник — Кость Лавро). Кривопуст відзначив, що востаннє посібники для віолончелістів видавалися ще за часів Радянської України.

50% матеріалу — українські народні пісні, колядки, опрацьовані Золтаном Алмаші. “Казкова країна Віолончель” адресовано учням-віолончелістам молодших класів музичних шкіл, побудоване на зразках національного та світового музичного мистецтва. Музичний матеріал дібрано за принципом зростання складності технічних задач у засвоєнні техніки гри на віолончелі з методичними поясненнями.

Окрім того, він наголосив, що оновлюється також стилістика творів.

“Стилістика наповнення диктується сьогоденням. 10 років тому вона була абсолютно іншою. Тобто потрібно не просто перевидавати ті збірки, на яких вчилися раніше, а й жанрово та стилістично оновлювати, а також збагачувати технічними речами, на кшталт QR-коду, що дають посилання на перехід тієї чи іншої композиції винятково українських авторів”, — зазначив видавець.

Наскільки великою є потреба в нотних матеріалах музичних шкіл

Олександр Пірєв вважає, що Богдан Кривопуст робить революцію для нашого музичного мистецтва саме для дитячої аудиторії:

“По факту до останнього часу ми вчилися по збірникам радянської епохи та музики. Вона непогана, але вже не актуальна, адже там немає нічого українського. Тому збірка “Казкова країна Віолончель” — великий подарунок для усіх українських віолончелістів, а також прекрасний нотний матеріал з високим рівнем підготовки”.

Про концерти-презентації видань

“Обидва заходи відбудуться 26 жовтня в одній з найсучасніших мистецьких локацій — Великому залі Київської дитячої школи мистецтв № 2 імені М.І. Вериківського (вул. Бульварно-Кудрявська, 2). O 13:00 відбудеться концерт-презентація видання “Форте QR Піано. Український звуковий простір”, а о 15:00 — концерт-презентація видання “Казкова країна Віолончель”, — розповів Кривопуст.

тайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело