Рятувальники знаходять у її будинку небезпечні недоліки

Запобігти пожежам. На Черкащині загони рятувальників вирушили у рейди селами, аби перевірити, наскільки безпечно селяни користуються пічним опаленням. Лише цього року в регіоні сталося майже 180 пожеж, у яких загинуло 14 людей. Про найпоширеніші помилки, які призводять до лиха, дізнавалися журналісти "5 каналу".



Спершу перевіряти справність пічного опалення інспектори вирушають до будинків, де живуть багатодітні родини. За статистикою, саме в їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі. Пані Оксана – мати шістьох дітей. У її хаті дві пічки, запевняє – весь час пильнує їх, допоки там горить вогонь.

Протипожежний рейд: як рятувальники перевіряли пічне опалення в оселях на Черкащині – сюжет (Відео)

"Хіба що до 10 вечора, якщо я ще не сплю, я дожидаюсь пока вона потухне, закриваю все, окрім каглика, бо не дай бог що і все, і тоді лягаю спати, бо не дай бог жаринка чи що, я дивлюсь", – каже жителька села Яснозір'я Оксана Гарилюк.

Та все ж рятувальники знаходять у її будинку небезпечні недоліки. Відсутність металевого листа біля груби – найпоширеніша помилка власників осель із печами. Таке зауваження зробили і Любов Іванівні. А ще категорично заборонено складати сухі дрова біля печі.

"Стараюсь, щоб далі було, щоб скраю ні", – запевняє жителька села Яснозір'я Любов Мироненко.

У селі Яснозір'я майже 1200 хат, більшість з яких на пічному опаленні. Такі рейди, за словами сільських чиновників, допомагають селянам пильніше ставитися до пічного опалення.

"Нормальні всі практично люди за цим слідкують, навіть моя дружина останній раз коли потрусили сажу і перевірили димохід, вона пише дату, щоб не забутись, на цій грубці і тоді орієнтується, що там півтора року чи рік пройшов і його треба поновити, і почистити", –наголосив староста села Яснозір'я Сергій Галаган.

Таких відповідальних господарів надзвичайники зустрічають у наступній хаті. Побілену піч, замазані щілини та прочищений димохід господиня пояснює просто.

"Звичайно, що боїмось, це найстрашніше, пожежа – це найстрашніше, що в світі є, з отакої капулєчкі таке страшне приходить", – розповідає Любов Темченко.

Утім, так інспекторів зустрічають не завжди.

"Деякі люди не пускають нас, замикаються в хатах, роблять вигляд шо їх немає, деяких нам вдається переконати, що ми з доброю місією, що ми піклуємось про їх життя і їх безпеку. Тоді після такої розмови нас звичайно теж пускають", – підсумувала речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.

Лише цьогоріч у Черкаській області сталося 179 пожеж, в яких загинуло 14 людей. Як виявилося згодом – усе через несправність пічного опалення.

Нагадаємо, через пожежу у багатоповерхівці на Львівщині мало не вчаділи двоє дітей та дорослі. Трагедії вдалося уникнути. Їх з охопленого густим димом будинку рятувальники евакуювали автодрабинами. Квартира на третьому поверсі вигоріла вщент. Нині у будинку немає газу та світла. А мешканці багатоповерхівки переконані: у пожежі винен власник квартири, бо не раз погрожував сусідам підірвати будинок.

Джерело