Філософ Святослав Вишинський пояснив, чому нам варто побоюватися розвитку в майбутньому справжнього штучного інтелекту, який здатний усвідомлювати і рефлексувати самого себе.

Про це він розповів у програмі «Культ особистості» Руслана Бізяєва.

«Ми дуже багато розмірковуємо про штучний інтелект, а його ще немає. По великому рахунку всі ті технології, які сьогодні називаються штучним інтелектом - це просто більш-менш просунуті алгоритми. Але штучний інтелект - це все-таки інтелект, який сам себе здатний усвідомлювати і рефлексувати себе», - говорить Вишинський.

Ми дуже багато розмірковуємо про штучний інтелект, а його ще немає, - Святослав Вишинський

Філософ пояснив, що фактично - це Франкенштейн, який створює своє чудовисько, адже ідея штучного інтелекту - це продовження ідеї про доктора Франкенштейна, який здатний створити умовного голема, вдихнути в нього життя. Він зазначив, що давно відомо, що в більшості наукових праць, міфів і інших сказань подібні спроби, коли людина створювала штучні автомати, завжди закінчувалися конфліктом між людиною і її власним творінням.

«Я думаю, що рефлексії про штучний інтелект як про перспективу, яка здатна буде вирішити наші проблеми в майбутньому, глибоко небезпечні. Тому що ми фактично делегуємо свою свободу до якихось технічних конструктів, алгоритмів, машин, роботів, які можуть приймати рішення за нас», - пояснив Вишинський.

Він порівняв це з антиутопією «Матриці», а також заявив, що подібна ідея і страх людини перед результатом їїпраці цілком обгрунтовані. Філософ додав, що єдине, що його зараз заспокоює - що зараз ми більше розмірковуємо про штучний інтелект, ніж по-справжньому виробляємо щось подібне.

Джерело