Проєкт називається "Театральні вікна. Work in progress", і відкриє його цьогоріч педагогиня та режисерка з Великої Британії Лана Біба двома майстер-класами з фізичного театру за школою Жака Лекока, розповідають на сторінці "Театрального вікна до Європи".

28 і 29 жовтня вона проведе зі студентами Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського майстер-класи з фізичного театру, які планують транслювати наживо за цим посиланням.

Лана Біба – шведка з українським корінням, яка живе і працює у Великій Британії. З дитинства Лана мріяла виступати на сцені, особливо її приваблювали такі сценічні жанри, як пантоміма і клоунада.

До Харкова приїдуть театральні режисери з Великої Британії, Польщі, Німеччини та Франції

Її мрія збулася: їй пощастило стати ученицею видатного французького міма Марселя Марсо, вона навчалася на його курсі в Ecole International de Mimodrame в Парижі, і, за відгуками ЗМІ, стала однією з найкращих учениць. Пізніше також закінчила аспірантуру по техніці фізичного театру Жака Лекока в Лондонській міжнародній школі виконавських мистецтв LISPA.

Як педагогиня працює з фізичним театром, ансамблем, маскою, пантомімою, танцями та ляльковим театром. Викладала у Королівському театральному університеті CSSD (Лондон), Стокгольмському університеті мистецтв (Швеція), Драматичній школі Мумбаї (Індія), Horse Trade Theatre Group (Нью-Йорк, США) і Cirque du Soleil (Монреаль, Канада).

"Театральні вікна. Work in progress" — частина ініційованої харківським Театром на Жуках освітньої програми "Театральне вікно до Європи", націленої на охоплення студентів театральних вишів України сучасними театральними практиками, яка має на меті зближення театральних просторів України та Європи.

У межах цьогорічного проєкту планується також приїзд в Україну режисерів з Польщі, Німеччини та Франції. У наступних частинах проєкту будуть представлені школи Гротовського, інструментального актора та комедії Дельарте.

Всі створені під час проєкту бліц-вистави "work in progress" у лютому наступного року будуть поєднані в один великий студентський спектакль, який, з одного боку, презентуватиме різні європейські театральні школи, а з іншого – продемонструє українське усвідомлення і сприйняття цих шкіл.

В цьому році через ковідні обмеження всі заняття режисерів-коучів будуть локалізовані у Харкові: режисери сконцентруються на роботі зі студентами театрального відділення Харківського національного університету мистецтв, який є партнером проєкту.

Цьогорічний проєкт "Театральні вікна. Work in progress" фінансується Міжнародним фондом допомоги організаціям, що здійснюють свою діяльність у сфері культури й освіти, на 2021 рік Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини, Goethe-Institut та інших партнерів.

Що відомо Освітня програма "Театральне вікно до Європи" започаткована харківським Театром на Жуках у 2010 році і знайомить студентів театральних вишів України з сучасними театральними школами і практиками Європи. За роки існування програма охопила кілька тисяч студентів, викладачів театральних вишів і акторів в Харкові, Києві, Львові, Дніпрі, Миколаєві. Всі заняття в рамках програми проводяться запрошеними режисерами європейських театрів у практичній формі (тренінги, майстер-класи), що дозволяє студентам "пропустити крізь себе" нові знання і отримати абсолютно новий досвід та навички. Читайте також

Під час пандемії число крадіжок археологічних культурних пам'яток зросло, а музейних — зменшилось

За розвитком як діти: суд в Одесі зобов'язав двох крадіїв читати твори Шевченка, Твена і Лондона

Суд в Амстердамі постановив повернути "скіфське золото" Україні. Як це було

Джерело