Члени конкурсної комісії з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів від міжнародних організацій не з’явилися на робоче засідання. Вони повідомили про неможливість участі у засіданні 25 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба Вищої ради правосуддя.

"Рада не має змоги рухатися далі в організації цього процесу доти, доки на засіданні не будуть присутні члени від міжнародних організацій і не буде кворуму в комісії. Ми дуже хотіли б дізнатися, коли члени комісії від іноземних організацій будуть готові виконувати свої обов’язки хоча б в онлайн-режимі", – заявив виконувач обов’язків голови ВРП Олексій Маловацький.

Члени комісії з обрання нового складу ВККС не з'явилися на засідання – Вища рада правосуддя

Голова Ради суддів України Богдан Моніч стверджує, що члени комісії від міжнародних організацій впродовж місяця не виходять на зв’язок. Він вважає, слід призначати не робочі зустрічі, а перше засідання Конкурсної комісії.

"Наші члени Конкурсної комісії вже двічі приходили на робочі зустрічі і готові стати до роботи", – сказав Моніч.

У ВРП зазначили, що близько 136,7 тисячі громадян залишаються без доступу до правосуддя, оскільки вісім судів першої інстанції не працюють.

Мова йде про:

Авдіївський міський суд Донецької області; Ананіївський районний суд Одеської області; Васильківський районний суд Дніпропетровської області; Лугинський районний суд Житомирської області; Тальнівський районний суд Черкаської області; Тиврівський районний суд Вінницької області; Устинівський районний суд Кіровоградської області; Козівський районний суд Тернопільської області. Що відомо Президент Володимир Зеленський наклав вето на проєкт закону, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, та вніс власні пропозиції щодо документа. За словами ОПУ, під час голосування у сесійній залі за законопроєкт про відновлення роботи ВККС депутати не усунули суперечності у документі та вже з ними направили його президентові. 6 жовтня 2019 року Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт Зеленського про судову реформу. Судова реформа передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100, запроваджувала новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створювала при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, а також розширювала список посад, на які поширюється люстрація. Конституційний суд визнав неконституційними низку положень цієї реформи. 22 червня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про судоустрій та статус суддів. Він повинен узгодити законодавство з рішеннями Конституційного суду. У новому законопроєкт скасовується норма про скорочення суддів Верховного суду (за реформою Зеленського склад ВС скоротився з 200 до 100 суддів) і рішення про скорочення їхньої зарплати. Рада прийняла цей законопроєкт 16 жовтня 2020 року. 13 липня Верховна рада схвалила пропозиції президента Володимира Зеленського до законопроєкту про відновлення роботи ВККС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело