У колишній будівлі дворянського зібрання у Полтаві завершують протиаварійні роботи. Із приміщення вивезли близько тисячі тонн сміття, а далі мають зняти шар цегли та створити тимчасовий дах. Після цього будинок зможуть передати із власності громади на баланс області для реставрації, розповів Суспільному перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

У центрі Полтави біля однієї зі стін колишнього будинку дворянського зібрання завершують протиаварійні роботи, говорить начальник міського управління капітального будівництва.

"Майже повністю закінчена розчистка. Вивезено величезний об’єм сміття – це, я думаю, під тисячу тонн. Фактичний об’єм, який вивезений і буде ще вивозитися, зараз підраховується", – каже начальник управління капітального будівництва Полтавської міськради Максим Медведєв.

Вивезли 1000 тонн сміття: що відомо про роботи у Будинку дворянського зібрання в Полтаві

"Частину металу і взагалі фрагментів цієї будівлі вивезли на базу для зберігання, тому що зараз іде кримінальне провадження, і це речові докази. Воно зараз зберігається на базі міського управління капітального будівництва", – говорить перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Протиаварійні роботи у будівлі тривають близько двох місяців.

"У нас в суботу були експерти з Києва, які вивчали технічний стан споруди. І вони заявили про те, що треба зняти фронтони – бокові частини, і зняти десь мінімум півтора метри цегли зверху вниз, і по-новому викласти, і покласти металевий каркас для того, щоб верхня частина будівлі трималася. Після цього ми будемо (виконувати – ред.) роботи з консервації, тобто робити перекриття, це вже буде капітальна покрівля", – каже перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

"Бажано зробити такий тимчасовий саркофаг, який накриє цю будівлю від морозів. Потрібно, по-перше, провести дослідження, щоб визначити несучу спроможність стін, які залишились, потім продумати конструкцію, яка укріпить ці стіни, потім спроєктувати армпояси і з'єднувальні пояси, які будуть утримувати безпосередньо конструкцію даху, запроєктувати саму цю конструкцію, а потім тільки монтувати вже на місце", – говорить членкиня громадської організації «Збережемо Полтаву» Оксана Бєлявська.

Нині витратили 1,5 мільйони гривень, а загалом на протиаварійні та консерваційні роботи потрібно близько 15 мільйонів, сказав заступник голови громади. На реставрацію грошей у бюджеті немає, тому будівлю вирішили передати на баланс області. Про це Суспільному раніше говорив голова громади Олександр Мамай.

Як повідомив Суспільному начальник управління капітального будівництва Полтавської міської ради Максим Медведєв, нині будівля – на балансі міськради.

За словами заступника голови громади Валерія Пархоменка, завершити протиаварійні та консерваційні роботи планують у січні 2022-го.

"Розслідується кримінальне провадження за статтею 270 Кримінального кодексу України – це «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинили загибель людей, або завдало матеріальної шкоди в особливо великих розмірах». Зараз слідчі чекають на висновок трьох експертиз комплексних, які проводять в Києві, – це будівельно-технічна, пожежно-технічна та мистецтвознавча", — повідомив речник поліції Полтавщини Роман Грішин.

За словами речника, після цього справу зможуть передати до суду.

Що відомо: Будинок дворянського зібрання – пам’ятка архітектури національного значення. Споруджений 1810-го року. Був частково зруйнований за часів Другої світової, а відбудований 1946-го. Від того часу і впродовж понад 60 років у приміщенні працював кінотеатр імені Котляревського, а потім – заклади харчування та магазини. Пожежа у будівлі сталася торік 9 грудня. Вогонь гасили близько дев’яти годин, а у приміщенні знайшли загиблого полтавця. 18 червня депутати Полтавської міської ради погодили передачу споруди у власність області, а 6 липня таке рішення ухвалили на сесії облради.

Джерело