Проєкт будівництва житлового будинку на площі Петефі в Ужгороді відправили на доопрацювання члени архітектурно-містобудівної ради. Засідання відбулося 25 жовтня в міськраді. Також забудовник має отримати дозвіл на будівництво від Департаменту культури Закарпатської ОДА, а також від сусідів. Про це Суспільному розповів головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.

Через будівництво стіни сусідніх будинків тріснули, розказала Суспільному власниця одного з них Маріанна Мацола. Жінка каже: через будівництво не може пройти до свого будинку. Маріанна Мацола живе в приватному будинку на площі Петефі. Поруч у серпні цього року почали будівництво.

Будівництво триває на землях суміжного користування

"Два тижні тому пішли значні тріщини, то враз, — розповіла жінка. — То, може, за годину так дало тріщину".

Проєкт забудови на площі Петефі в Ужгороді відправили на доопрацювання

Маріанна Мацола додає: територія, де йде будівництво, є спільною, а через роботи вона не може дійти до свого помешкання.

"Земельна ділянка складає 932 м. Йому (забудовнику, — ред.) без погодження наших меж суміжним користувачем надали на приватизацію рішенням від 2008 року на приватизацію 0,0385 га земельної ділянки всередині двору, — розповіла жінка. — Тобто це загального користування землі й це є пожежний проїзд. У нас індивідуальний двоповерховий будинок, я хочу, щоб у нас був заїзд згідно пожежних норм".

За словами Маріанни Мацоли, вона з чоловіком подали звернення до обласної та міськрад, а також обласної прокуратури щодо припинення забудови.

"На початку цього місяця було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 197-1 КК України, тобто за фактом самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій ділянці, — розповіла речниця обласної прокуратури Катерина Хижняк. — Так, наразі за процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури поліція Ужгорода проводить досудове розслідування за цим фактом. Уже виїжджали правоохоронці на місце події, спілкувалися із заявником, з його родиною. Слідчі дії поки тривають і в рамках цього кримінального провадження наразі ще жодна особа не має статусу підозрюваного".

Пакет документів не повний

25 жовтня на засіданні містобудівної ради розглянули варіанти створення умов проїзду до будинку Маріанни Мацоли ділянкою, на якій зараз ведеться будівництво, а також наявність дозвільних документів у забудовника.

Забудовник Олександр Опшитник сказав: проєкт будівництва він подавав для погодження містобудівній раді та у відділі охорони культурної спадщини: "Вони (в департаменті культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА, — ред.) відмовили, сказали, що я не надав весь пакет (ред. пакет документів). Це брехня".

Натомість спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Костянтин Куцов пояснив: без висновку археологів нове будівництво в зоні охоронного археологічного шару – це неповний пакет.

"Плюс, ми попросили висновок органу охорони культурної спадщини міста Ужгород, оскільки будинок знаходиться на території міста Ужгород, впадає в зону регулювання забудови в межах історичного ареалу. У чому проблема? Де брехня?", — сказав Костянтин Куцов.

Забудовник: роблю все законно

Олександр Опшитник каже: документи на будівництво отримав 13 років тому: "У 2008 році був готовий проєкт на будівництво житлового будинку. Він пройшов експертизу, отримав всі дозволи, почалося будівництво, так що всі дозволи були. Тобто будівництво ще тоді з 2009 року йде, ніякої культурної спадщини і всякої дурні не треба було. У цих межах зараз будується цей будинок. – За старим дозволом? – Ми будуємось за новим, ми взагалі будуємось не за дозволом".

На питання головного архітектора Ужгорода Олега Боршовського, чому, при отриманні відмови з відділу охоронної спадщини, чоловік все ж почав будівництво, Олександр Опшитник відповів: "Я вважаю, що я законно це роблю".

Члени містобудівної ради проголосували за те, щоб проєкт будівництва житлового будинку Олександра Опшитника відправили на доопрацювання.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело