За 2021 рік на Херсонщині 3 людини, які є ветеранами АТО – внутрішньо переміщеними особами, придбали житло коштом держави. Крім цього, по житлу купили людина з інвалідністю першої групи та родина загиблого у зоні ООС.

Про це Суспільному під час засідання форуму “Україна 603,7. Південь України - Нива Європи” розповіла головна спеціалістка міжрегіонального відділу Міністерства у справах ветеранів в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополь Дар’я Мазур.

«До кінця року ми плануємо ще надати таку можливість, але це буде залежати від тієї суми, яку надасть Київ. Це буде не менше, ніж дві людини», - каже Дар’я Мазур.

Житло для ветеранів ООС та внутрішньо переміщених осіб: яка ситуація на Херсонщині

Скільки всього ветеранів чи родин загиблих скористались можливістю придбати житло коштом держави, Дар’я Мазур назвати не може.

«Точну кількість людей я сказати не можу, бо деякі люди зареєстровані в одній області, а купують житло в інших областях. Кожна людина може отримати житло будь - де на території України. Для цього треба стати на квартирний облік для придбання житла. У соцзахисті написати заяву, що це людина, яка є ветераном АТО, відкрити рахунок у банку, на який буде переведена певна сума грошей. Коли гроші надійдуть, у людини є рік, щоб придбати житло. Це - не кредитування, а саме купівля житла і грошей виділяється із розрахунку: однокімнатна квартира на людину. Це стосується ветеранів АТО, ВПО та сімей загиблих»

Заступниця керівника відділу по роботі зі зверненнями громадян та документального забезпечення представництва Президента України в АРК Крим Алла Попова розповіла, що до них з 2014 року майже 19 000 людей звернулись за допомогою.

«Питань дуже багато. Потрібні були паспорти, житло, тож, всім хто звертається, допомагаємо. Ми сприяємо людям у різних питаннях, коли у людини виникає якась проблема, коли вона не розуміє куди їй потрібно – чи по області, чи до Києва. Якщо внутрішньо переміщена особа звертається з питання житла, то спочатку їй потрібно стати на облік, звернутись до місцевих органів. Це може бути питання розподілу субвенції з державного бюджету, але це більше стосується атовців. Щодо саме кримчан, то це питання може бути вирішене за допомоги довгострокового кредитування. Є різні умови на оплату придбання житла», - каже Алла Попова.

До обговорення долучився онлайн перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Іван Парух. За його словами, для прикладу, цього року фінансову допомогу надає Німеччина і звернутись за кредитуванням може будь-яка внутрішньо переміщена людина.

«Для внутрішньо переміщених осіб не існує поняття молоді. До нас можуть звертатись без вікових обмежень. Хочу сказати, що цього року ми маємо проєкт кредитування коштом німецького уряду, угоди пройшли через Верховну Раду. Ми протягом вересня-жовтня освоїли транш 5 млн євро, загальна вартість проєкту понад 25 мільйонів євро. Зазначу, що з 2017 року, коли ми реально почали діяти через різні механізми як кредити чи разова державна підтримка 1 249 сімей внутрішньо переміщених осіб отримали житло в Україні. Це, може, - і невелика цифра, але вважаємо, що це - непоганий результат», - сказав Іван Парух.

За словами Дар’ї Мазур, на Херсонщині є кілька програм для ветеранів та їх родин, зокрема які передбачають санітарно-курортне забезпечення.

«Є програми, є співпраця. Але є інше питання: багато ветеранів досі не знають, куди звертатись? Також в області немає ветеранхабу – місця для спілкування людей, тож ветеранам немає де спілкуватись, де передавати свій досвід», - сказала Дар’я Мазур.

Що відомо 26 жовтня у Херсоні відбувся форум “Україна 603,7. Південь України - Нива Європи”. Під час засідання присутні обговорили тему інформаційної безпеки у тимчасово окупованому Криму, а також як захистити права кримських татар.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело