Новообраний парламент Німеччини провів перше засідання та обрав спікера – ним стала депутатка "Соціал-демократичної партії" Бербель Бас.

Про це пише Associated Press.

Бас є депутаткою Бундестагу з 2009 року, вона була заступницею голови парламентської групи СДПН у минулому парламенті та речником партії з питань охорони здоров’я. Бас замінить на посаді спікера Бундестагу Вольфганга Шойбле. За її кандидатуру проголосували 576 депутатів з 736. Бас стала третьою жінкою, яка очолила Бундестаг з моменту його створення у 1949 році, а загальна кількість жінок у парламенті Німеччини зросла з 31,4% до 34,7%.

Новий спікер, відставка Меркель та перший скандал. Як пройшов перший день роботи Бундестагу

"Я захищатиму демократію від її ворогів", – заявила Бас.

Склад нового Бундестагу

Як повідомляє DW, уперше у німецькому парламенті з'явилися депутати-трансгендери – це Теса Ганзерер та Ніке Славік. Обидві представляють фракцію "Зелених". Крім того, до нового скликання Бундестагу вперше потрапила темношкіра жінка – Авіт Тесвавізус.

"У цьому скликанні 83 депутати (понад 11% від складу Бундестагу – ред.) ті, хто не були громадянами Німеччини від народження або діти мігрантів. Це рекорд", – кажуть журналісти.

Також зменшився й середній вік німецьких депутатів – 47 років. Наймолодшими є представники СДПН та "Зелених". Ще ніколи не було так багато депутатів Бундестагу, які молодше 30 та 40 років, підкреслює DW.

Демарш "Альтернативи для Німеччини"

Видання також зазначає, що на першому засіданні правопопулістська "АдН" потрапила у скандал: німецькі законодавці напередодні прийняли рішення про те, що у зал засідань зможуть потрапити лише вакциновані від COVID-19 депутати або ті, хто перехворів. 20 обранців від "АдН" відмовилися виконувати норми тому їм відвели місця на спеціальній трибуні.

Меркель склала повноваження

На сесії Бундестагу також була присутня канцлерка Ангела Меркель, яка 26 жовтня офіційно склала повноваження – вона сиділа на трибунах для відвідувачів парламенту. Попри складення повноважень Меркель залишиться виконувачкою обов'язків канцлера до моменту обрання нового голови німецького уряду.

Що відомо 26 вересня у Німеччині пройшли парламентські вибори. Уперше за 16 років вони відбулися без участі канцлерки Ангели Меркель, яка заявила про відхід від політики після закінчення четвертого терміну свого перебування на цій посаді. Явка на виборах склала 76,6 %, що на 0,4 % більше, ніж на попередніх виборах 2017 року — тоді вона склала 76,2 %. СДПН посіла перше місце, отримавши 25,7 % голосів виборців. Блок ХДС/ХСС отримав 24,1 % (проти 32,9 % на минулих виборах). "Зелені" отримали 14,8 % голосів виборців, "Вільні демократи" посіли четверте місце з 11,5 % голосів виборців. П'яте місце посіла партія "Альтернатива для Німеччини" – 10,3%. Кандидати в канцлери Німеччини від "Соціал-демократичної партії" та партії "Зелених" заявили про можливість створення коаліції у Бундестазі з лівими. 6 жовтня у Німеччині визначилися політсили, які сформують коаліцію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело