26 жовтня майже сто військовослужбовців 36-ї бригади морської піхоти стрибали з парашутом. Третина з них десантувалась вперше.

На тренуваннях морських піхотинців побувала кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

Норматив № 5 – десантування з повітряного судна Мі-8. По команді група морпіхів одягає парашути та готується. Офіцери-інструктори перевіряють готовність. Група шикується по бортах – за вагою. Перед стрибками парашутистам проводять інструктаж. Вертоліт приземлився після того, як випустив попередній десант.

Десантування з повітряного судна Мі-8: у Миколаєві морпіхи стрибали з парашутом

Вперше сьогодні стрибнув із парашутом морпіх Гліб Стрижко. Готувався до цього два тижні. Чоловік розповідає, був впевнений, що все вийде добре, трохи хвилювався, але це лише мобілізувало.

"Власне щойно була дивовижна пригода, довжиною приблизно в хвилину. Мій перший стрибок з парашутом з гелікоптера Мі-8, стрибок з висоти 827-ми метрів. Насправді неймовірні і дивовижні відчуття. Нас дуже якісно і професійно навчили, тому що, не дивлячись на те, що є певний страх, але коли я відділяюсь від літального судна, то мозок все на автоматизмі робить і за це я завдячую людям, які мене навчили цьому", ‒ розповів Гліб Стрижко.

Молодший сержант Денис Салтан здійснив свій 27-й стрибок із парашутом. З його слів, парашут ‒ це один з видів трансферу бійців до зони зосередження, і кожен морпіх повинен вміти десантуватись.

"Для чого це потрібно, перше – ми десантуємось, дивимось, що знаходиться навколо, орієнтування на місцевості, якщо приземлились далі, можна з мапою працювати вже, знаємо, де яке місце знаходиться, де яка вершина гори. Далі відомості про противника дізнаємось. Тобто це саме праця, а не просто стрибнути заради стрибка, дістатися землі", ‒ розповів Денис Салтан.

Першому стрибку передує два тижні підготовки, зокрема із теорією та наземними тренуваннями.

"У першу чергу, треба дістати свої парашути, виставити їх у так звані "козла", потім парашути перевіряються офіцерами повітряно-десантної служби, потім по команді особовий склад висувається до парашутів, одягаються, обов’язково вони мають допомагати один одному, парашут одягає дві людини, потім другий допомагає іншому. Потім перевіряє командир підрозділу, потім перевіряє приладист та офіцер повітряно-десантної служби", ‒ розказав інструктор повітряно-десантної підготовки роти морської піхоти Олег Семендяєв.

З його слів, морпіхи повинні виконувати будь-які завдання, зокрема із десантування.

"Вони налаштовуються і самі, і ми їх налаштовуємо, і я вважаю, що кожен військовослужбовець морської піхоти має здійснювати стрибки з парашутом, це готує дух військовослужбовця", ‒ сказав Олег Семендяєв.

Читайте також: "Життя після 16:30. Сім років потому": у Миколаєві презентували другу книгу Олександра Терещенка"

Авіаційною технікою підрозділи морської піхоти забезпечує бригада морської авіації.

"Сама взаємодія з різними підрозділами необхідна для того, щоб у нас були злагоджені дії під час виконання спільних завдань. Під час парашутно-десантних зборів виконували стрибки також і підрозділи морської піхоти. Забезпечували вертольотом Мі-8. Стрибки виконувались на висотах 600, 800, 1 200, 1 500 та 3 000 метрів", ‒ розповів заступник командира морської авіаційної бригади Родіон Козаков.

Стрибки морпіхів у Миколаєві відбуваються в рамках зборів з підвищення кваліфікації інструкторів.

"На даний час проводяться також контрольні заняття зі студентами, парашутистами, як ми називаємо, ті, які навчаються. Також контролюємо інструкторів, які вже пройшли підготовку, які навчають молодих парашутистів", ‒ розказав начальник пошуково-рятувальної парашутно-десантної служби командування ВМС України Анатолій Глиненко.

Подібні збори відбуваються тричі на рік, станом на 26 жовтня триває завершальний етап. Крім морпіхів стрибки з парашутом здійснювали і військовослужбовці інших підрозділів Збройних сил України.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело