За дві години після публікації петиція набрала 190 голосів з необхідних 500. Про це у Фейсбуці написала диригентка Оксана Линів, одна з ініціаторок встановлення і захисниця скульптури.

"Я не думаю, це вихід — змагатися петиціями, але цікаво, як стрімко вона набирає голоси", — написала Линів і додала посилання на саму петицію.

Петицію можна знайти за посиланням.

Учора, 24 листопада, Оксана Линів організувала флешмоб на підтримку пам'ятника Франца Ксавера Моцарта у Львові. Упродовж години Линів опублікувала на своїй сторінці в Фейсбуці 40 дописів представників культурної спільноти, які говорять про цінність модерністської скульптури.

У Львові зареєстрували нову петицію про пам'ятник Ксаверу Моцарту — але на цей раз проти демонтажу

Музиканти, скульптори, видавці, мистецтвознавці, актори та інші митці, думки яких опублікувала Оксана Линів, відстоюють скульптуру і пишуть, що її поява важлива для Львова, а традиція руйнувати те, що просто не до смаку — радянщина.

У серпні львів'яни зареєстрували дві петиції із вимогою демонтувати пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту. Сьогодні, 25 листопада, Львівська міська рада розглядала це питання на сесії.

Що відомо

У серпні 2021 в Львові на площі Маланюка встановили скульптуру, присвячену композитору та диригенту Францу Ксаверу Моцарту, сину Вольфганга Амадея Моцарта. Відкриття відбулося у межах фестивалю "LvivMozArt". Диригентка Оксана Линів є однією з ініціаторок встановлення скульптури. Вона говорить, що творець скульптури австрійський скульптор Себастьян Швайкерт, хотів зобразити конфлікт і драму життєвої долі Франца Ксавера Моцарта. За її словами, композитор босий, адже був змушений сам протоптувати собі шлях, оскільки в чотири місяці лишився сиротою, а світ не хотів бачити його таланту, його особистості; рідні та друзі вважали, що Моцарт-син має просто продовжувати справу свого батька. Франц Ксавер Вольфганг Амадей Моцарт – австрійський піаніст, диригент, педагог і композитор. Він народився 1791 року у Відні, у 4 місяці, лишився без батька. Був наймолодшим сином і єдиним, хто продовжив шлях видатного композитора. У 17 років Ксавер утік із Відня і приїхав у Галичину, в село Підкамінь, а згодом до Львова, де викладав музику дітям у заможних родинах. Тут заснував хорове товариство Св. Цецилії та був капельмейстером. Саме у Львові, за твердженням дослідників життя композитора, Моцарт-син зустрів своє кохання Жозефіну Бароні-Кавалькабо. Читайте також

У Львові відкрили скульптуру Францу Ксаверу Моцарту

У Львові зареєстрували петицію із вимогою демонтувати пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту.

Диригентка Оксана Линів організувала флешмоб на підтримку пам'ятника Франца Ксавера Моцарта у Львові

Джерело