У Києві, Львові та у більшості регіонів учні початкових класів повернулися до очного навчання. Незважаючи на дозвіл Кабміну вчити найменших школярів офлайн незалежно від рівня вакцинації працівників та карантинної зони – місцева влада часто і 1-4 класи відправляла на дистанційку.

А от у деяких країнах дистанційне навчання для дітей до 10-11 років взагалі не практикують. Де та чому – пише “Освіторія”.Болгарія: тести і ще раз тести на COVID-19

У Болгарії “свіжий” локдаун розпочався 20 жовтня – значно збільшилась кількість нових хворих на COVID-19. Середня та старша школа – на дистанційному навчанні. А ось учні молодших класів повернулися за парти 8 листопада, хоча загальна ситуація з коронавірусом досі погіршується.

Де та чому не відправляють на дистанційку найменших учнів

Болгарські освітяни переконані: навчати дітей читати, писати, рахувати, привчати до шкільних правил дуже важливо наживо. Крімо того, такі маленькі школярі ще не можуть займатися самостійно. А це означає, що батьки опиняються перед вибором – працювати чи займатися з дітьми.

Однак безпека теж важлива. Тому уряд уклав договори з двома болгарськими медичними компаніями, які надали початковим школам 400 тисяч тестів на COVID-19. Тести дітям роблять вчителі двічі на тиждень, перед уроками. Для них обрали найменш травматичний спосіб тестування: аналіз слини. Тестування є обов’язковим. Ті родини, які не погодилися на нього, мають перевести дітей на дистанційне навчання.

Латвія: дистанційка лише для підлітків

У Латвії локдаун нещодавно завершився – 15 листопада. Однак до 11 січня 2022 року там ще триває режим надзвичайного стану. Під час локдауну початкові школи працювали. Там вирішили, що маленьким учням важко зосередитися біля моніторів. Решта школярів навчалися дистанційно.

Зараз учні середньої та старшої школи вже повернулись у класи. Далі у дітей від 11 років може бути змішане навчання. Їх можна щомісяця на тиждень переводити на онлайн-навчання – рішення лишили на розсуд шкіл. Але якщо в класі є випадки захворювання, самоізоляція передбачена. Але маленьких школярів заборонено переводити на дистанційку без надзвичайних приводів.

Франція: знов у масках

Після літа ситуація з захворюваністю на COVID-19 була досить стабільною. У вересні в початкових школах навіть скасували масковий режим (діти мали їх носити постійно, навіть у їдальні). Спочатку це був експертимент у деяких закладах, але його масштабували на всю країну. Найменшим школярам носіння маски заважало зосереджуватись на уроках.

Однак епідемічна ситуація у Франції знову погіршилася. Від 15 листопада носіння масок для учнім молодшої школи знову зробили обов’язковим. Щогодини також провітрюють класи. Але діти навчаються за партами – і ніякого онлайну.

Обов’язковий масковий режим стосується учнів 6-11 років, бо вони не щеплені проти COVID-19. Наразі Європейське агентство з лікарських засобів оцінює дані щодо застососування вакцини від коронавірусу Pfizer для дітей цього віку.Швеція: а навіщо?

У Швеції початкові школи не закривали і не переводили на дистанційне навчання протягом усієї пандемії. В Агентстві громадської охорони здоров’я країни заявили: “Немає наукових доказів того, що закриття початкових шкіл могло б справити якийсь суттєвий вплив на пандемію”.

Уряд дозволив місцевій владі вирішувати, які школи не закривати, навіть якщо там хтось заразився коронавірусом. Залишатися вдома мають лише школярі з позитивним тестом або хворі на COVID-19.

Крім того, у Швеції заборонено збиратися понад вісім осіб заради дотримання соціальної дистанції – але на школи це правило не поширюється. На період карантину заборонені лише масові заходи в актових та спортивних залах, а також обмежено працюють їдальні.

Джерело