В Івано-Франківській області в переважній більшості вдалось досягти відновлення інфраструктурних об’єктів, що зазнали пошкоджень або були зруйнова під час повені влітку 2020 року.

На Прикарпатті практично відновили всю інфраструктуру зруйновану під час повені 2020-го

Про це в інтерв’ю Фіртці заявив народний депутат Україния Ярослав Юрчишин.

Проте як зазначив депутат проблема полягає в тому, що зусилля влади були спрямовані лише на подолання наслідків і фактично не береться до уваги питання запобігання подібним руйнівним наслідкам від повеней в майбутньому. Переважно роботи проводились не із зміцнення берегових укріплень, а просто їх поновлення. І це, на його думку, може призвести до того, що у разі не вжиття відповідних заходів через певний проміжок часу доведеться знову виконувати ті ж роботи.

“Проблема запобігання не вирішена досі. Переважно роботи проводились не із зміцнення берегових укріплень, а просто їх поновлення. І це може призвести до того, що якщо не будуть вжиті заходи, то через певний проміжок часу, майже щочотири роки нас чекають наводнення більші чи менші. Тут вже настає відповідальність місцевої влади доносити актуальну інформацію, для того, щоб на національному рівні влада запобігала, а не фактично боролася з наслідками”, – зазначив Юрчишин.

Також народний обранець оцінив перспективу підключити до питання вирішення подолань повеней такий інструмент як страхування.

Прикарпаття специфічний регіон, де повені трапляються з певною періодичністю – відповідно дуже часто держава відшкодовує з такою ж періодичністю кошти одним і тим самим мешканцям. Хоча в багатьох країнах виплата компенсацій лягає на страхові компанії, а не тягарем на бюджет.

На думку Юрчишина очікувати в короткостроковому періоді на залучення страхових компаній не варто. На заваді стоїть тіньова економіка, а також низькі офіційні заробітки українців.

Джерело