До Нового року залишається 32 дні.

Яке завтра свято в Україні і світі

29 листопада в світі – Кіберпонеділок (Cyber ​​Monday). Цей розпродаж завжди з’являється після розпродажу на Чорну п’ятницю. В цей день шалені знижки можна знайти лише в інтернет-магазинах. Раніше Кіберпонеділок був популярним лише в США. Але щороку до розпродажу приєднуються все нові і нові країни світу, в тому числі і Україна. Кіберпонеділок був заснований в 2005 році за ініціативи продавців. Вони помітили, що саме після Чорної п’ятниці, коли працівники вертаються до роботи в офіси, продовжують купувати товари зі знижками через різноманітні гаджети.

Яке завтра свято – все про 29 листопада, церковне свято, що не можна робити

29 листопада святкують цікаве свято – День електронних привітань (Electronic Greetings Day). Воно було запроваджено на честь різноманітних електронних листівок, які користувачі інтернетом часто отримують електронною поштою чи в соціальних мережах. Точної дати запровадження свята немає, але вважається, що це сталося в 1999 році.

Цікавий факт – першим веб-ресурсом, де були зібрані електронні листівки, був сайт The Electric Postcard, створений Джудіт Донат, яка працювала в компанії MIT Media Lab. В цей день прийнято надсилати друзям та знайомим жартівливі та кумедні привітання.

29 листопада також святкують Міжнародний день ягуара (International Jaguar Day). Офіційним це свято стало в 2018 році на форумі в Нью-Йорку (США). На засіданні брали участь представники 14 країн світу, на території яких проживають ягуари. В останні роки популяція цих тварин почала швидко зменшуватися, тому постало питання про необхідність збереження їх виду. На цьому ж форумі було прийнято програму Jaguar 2030. Її мета – зберегти ягуарів та поступово відновити цінну екосистему.

Також 29 листопада святкують дуже цікаве і незвичайне свято – День “Клієнт не завжди правий”. Відомо, що у 1909 році власник мережі магазинів, Гаррі Гордон Селфрідж, промовив фразу “Клієнт завжди правий”, а також обрав її для реклами своїх універмагів. А ось свято 29 листопада спрямоване саме на противагу цього маркетингового виразу.

Яке завтра 29 листопада церковне свято

29 листопада за релігійним календарем – день пам’яті святого апостола і євангеліста Матвія. Левій Матвій був одним з найближчих учнів Ісуса Христа, входить в список дванадцяти апостолів. Саме він вважається автором першого канонічного Євангелія. Святий апостол Матвій обійшов Сирію, Персію, Мідію та Парфію і ніс з собою благі вісті. Помер мученицькою смертю в канібальській Ефіопії. Проте перед цим зміг побудувати храм, єпископом якого став Платон. Також існує така думка, що євангеліст Матвій навіть проповідував християнську віру в місті Ієраполіс (Мала Азія).

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 листопада

Які завтра іменини: Матвій, Семен, Віктор, Василь, Федір, Іван, Михайло, Сергій.

Талісманом людей, народжених 29 листопада, є рубін. Цей дорогоцінний самоцвіт відрізняється яскравим червоним кольором, який не характерний для інших каменів. Згідно з твердженнями істориків, про рубіни знали ще в бронзовій добі. А в Індії самоцвіт називали “королем серед дорогоцінних каменів”.

В цей день народилися:

1778 рік – український письменник Григорій Квітка-Основ’яненко;

1802 рік – німецький дитячий письменник, автор книг про маленького Мука та карлика Носа, Вільгельм Гауф;

1849 рік – британський вчений в галузі електроніки та радіотехніки, Джон Амброз Флемінг;

1898 рік – ірландський письменник, Клайв Степлз Льюїс;

1899 рік – український письменник Розстріляного Відродження, Григорій Косинка;

1976 рік – американський актор Чедвік Боузман;

1978 рік – український футболіст, Андрій Воробей.

Що не можна робити в цей день

29 листопада не можна свистіти в будинку, бо заведуться таргани, від яких буде важко позбутися.

Не дозволяється сидіти на столі, тому що може трапитися біда.

29 листопада не можна ходити в одній панчосі (шкарпетці), інакше чекайте на смерть близького родича.

Не варто розмовляти з гостем через поріг, бо скоро будете сваритися.

Народні прикмети і традиції 29 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

дивилися, який сьогодні день: якщо йде сніг – чекали на сильні хуртовини;

стоїть вітряна погода – на сніжну та холодну зиму;

за вікном мороз – зима буде дуже сувора;

а от якщо 29 листопада йде дощ, значить і зима буде теплою, м’якою;

на небі пливуть низькі хмари – скоро наступить холоднеча;

якщо 29 листопада випав сніг, то він може пролежати до весни;

якщо на Матвія одягнути речі навиворіт – чекайте невдачі.

Наші пращури часто казали, що 29 листопада “на Матвія і зима потіє”, тому що в цей день часто бувало потепління. Так як часто бував ще й сильний вітер, то Матвія називали “вітродувом”. 29 листопада прийнято було ходити в гості та приймати близьких людей в себе вдома. А якщо до вас завітали непрохані гості, то після їхнього відходу потрібно швидко витерти всі дзеркала. Вважалося, що тоді вони більше не прийдуть.

Пам’ятні дати 29 листопада

В цей день рік тому Володимир Зеленський підписує указ про встановлення нового професійного свята в Україні (День працівника системи фінансового моніторингу), а на Заході України міста замітає снігом.

Календар важливих подій в Україні та світі за 29 листопада:

1830 рік – у Варшаві починається Листопадове повстання;

1899 рік – було засновано футбольний клуб “Барселона”;

1919 рік – на Пленумі ЦК РКП(б) ухвалили резолюцію “Про Радянську владу на Україні”, в якій були вагомі корективи у земельну та національну політику країни;

1929 рік – американським пілотом Річардом Бердом вперше здійснено переліт через Південний полюс;

1959 рік – по телебаченню в США вперше показали церемонію вручення нагород “Греммі”;

1994 рік – Верховною Радою України була ратифікована Конвенція про охорону біологічного різноманіття;

1999 рік – в Україні було встановлено, що офіційними символами держави є Прапор, Президент України, Знак Президента України, Гербова Печатка Президента України і Булава Президента України.

Джерело