З 1 грудня на порталі "Дія" Міністерство цифрової трансформації розпочинає бета-тестування декларування місця проживання. Записатися на бета-тест можна вже зараз за посиланням https://team2.diia.gov.ua.

Отримувати "прописку" в електронній формі через "Дію" дозволив Кабінет міністрів 10 листопада в рамках експериментального проєкту. Раніше відповідна послуга була доступна для тих, хто має паспорт у формі ID-картки. Тепер нею зможуть користуватися українці, які мають паперовий паспорт-книжечку.

З 1 грудня усі охочі зможуть взяти участь у бета-тестуванні нової послуги. Для цього потрібно вказати наступні дані:

Мінцифра запускає бета-тест оформлення податковий номер заявника та власників/співвласників житла; КЕП заявника та власників/співвласників житла; право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року) заявник має бути старше 14 років.

У Міністерстві цифрової трансформації додали, що послуга буде доступна для всієї країни, але жителі Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона зможуть зробити це трохи згодом.

Послугу можна буде отримати за 1 робочий день. Відтепер потрібно лише заповнити заяву онлайн у зручний час замість черг та відвідувань держустанов.

Що відомо Українцям дозволили змінювати місце реєстрації онлайн. Верховна рада ухвалила закон про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні. Міністерство цифрової трансформації запустило у Києві пункти Команди підтримки Дії для того, щоб допомагати отримати COVID-сертифікати на порталі чи в мобільному застосунку. Мінцифра та Укроборонпром підписали меморандум про розвиток штучного інтелекту. Кабінет міністрів 3 листопада дозволив внутрішньо переміщеним особам подавати заявку, щоб продовжити або припинити грошову допомогу, онлайн на порталі "Дія".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело