Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій звернувся листом до президента України Володимира Зеленського з проханням підтримати ініціативу і запросити американського кінорежисера Стівена Спілберга до України. Про це він повідомив на власній сторінці у фейсбук.

"Я хочу, щоб кіногеній побував і на Хмельниччині, батьківщині своїх предків по татовій лінії", - написав Сергій Гамалій. За його словами, Стівена Спілберга з Україною та Хмельниччиною пов'язує походження його діда Шмуела, який змінив в Америці своє ім'я на Семюеля.

"Шмуел Шпільберг та Рівка Чечік народилися в Кам’янці-Подільському та пройшли традиційні для євреїв обряди у місцевій синагозі. Сестра Стівена Ненсі брала участь у гуманітарній допомозі дітям Чорнобиля. "Я виріс із ідишем та російською мовою вдома, а однією з улюблених моїх страв досі є борщ", - писав Стівен, онук Семюеля та Ребекки, які стали себе називати на американський манер. До слова, українські корені у відомого кінорежисера не тільки з боку батька. Дід по матері - Файвл (Філіп) Познер - вихідець з Одеси", - зазначає у своєму допису в соцмережі Сергій Гамалій.

Голова Хмельницької ОДА хоче запросити режисера Стівена Спілберга на Хмельниччину Що відомо Загальне визнання та заповітні статуетки Оскара принесли Спілбергу "Список Шиндлера" та "Врятувати рядового Райана". У "Війні світів" відомого режисера напад прибульців починається з аномалій в Україні. Спілберг був продюсером документальної стрічки режисера Сергія Буковського "Назви своє ім’я". У 2022 році кіномани очікують на реліз автобіографічного фільму Спілберга про його дитинство. "Нарешті я на рідній землі!", - промовив Стівен Спілберг, коли зійшов з трапу в Одесі.

Джерело