У Хмельницькому аквапарку "7 океан", де ймовірно отруїлися діти, аналізи для перевірки взяли через чотири доби після випадку. Аквапарк з 6 по 9 січня був зачинений.

Про це Суспільному розповів начальник відділу Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Леонід Вальоса.

"50 людей з Вінниччини, 5 січня, у Хмельницькому відпочивали в аквапарку "7 океан", і після його відвідування, по дорозі до дому, 16 дітям стало погано. Троє дітей з однієї сім'ї: трьох, семи та дев'яти років, після огляду були госпіталізовані до лікарні за ознаками отруєння хлором. 13 дітей оглянули без госпіталізації. Як мені відомо, діти перебували в аквапарку 8 годин", - говорить Леонід Вальоса.

Перевірку в хмельницькому аквапарку, де можливо отруїлися діти, провели через 4 дні

За його словами, центр контролю та профілактики хвороб спільно з міською Держпродспоживслужбою звернулися 6 січня до адміністрації аквапарку.

"Представники розважального закладу повідомили, що вони зачинені, та почнуть працювати з 9 січня. Їх повідомили, що перед відкритим, ми повинні провести лабораторні дослідження. 9 січня ми виїхали разом з працівниками із Держпродспоживслужби та взяли з семи чаш басейнів мазки та сім зразків повітря.

За результатами досліджень, ні в повітрі, ні у воді перевищень хлору не виявлено.

Що відомо У Хмельницькому правоохоронці перевіряють факт отруєння 16 дітей з Вінницької області, які 5 січня відвідували аквапарк "7 океан" у Хмельницькому. За даним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, в межах якого проводять перевірку. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 1700 гривень або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Розважальний заклад наразі зачинений для відвідувачів. Суспільне намагалося отримати коментар від представників аквапарку, про те, ті відмовилися коментувати ситуацію. Головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко розповів, що трьох дітей з 16 після обстеження госпіталізували до лікарні. Про стан дітей та діагноз лікар відмовився говорити без дозволу батьків. Наразі, за його словами, діти виписані з медичного закладу. 21 вересня 2019 року, зі скаргами на погане самопочуття, після відвідування хмельницького аквапарку, а саме першіння в горлі, закладеність в носі, сухий кашель, який закінчувався блювотою звернулись діти та дорослі до медичних закладів міста. Тоді за даним фактом також відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 325 кримінального кодексу України – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. 21- му відвідувачу аквапарку "7 океан", 19 з яких – діти, поставили діагноз - інгаляційне отруєння парами хлору.

Джерело