Пальне в Україні у січні продовжить дорожчати. Такий прогноз зробили експерти, на яких посилається видання «Сьогодні».

За словами Геннадія Рябцева, заступника директора науково-технічного центру «Психея», вже у середині цього місяця бензини та дизельне пальне подорожчає приблизно на гривню за літр.

Звичайний, не преміальний, бензин А-95 може коштувати близько 33 грн/л. Експерти відзначають, що таких високих цін на цей вид пального в Україні ще не було.

Пальне подорожчає до рекордного рівня: експерти назвали нові ціни

На початку року пальне в Україні вже встигло суттєво подорожчати: останнього разу деякі АЗС вже підняли ціни на гривню. Серед таких, наприклад, такі мережі, як ОККО та WOG, де ціна бензинів марки А-92 й А-95 піднялася до 31,49 і 31,97 грн/л відповідно. А дизельне пальне в цих мережах подорожчало на 66 копійок – до 30,82 грн/л.

На станціях мережі Shell бензини подорожчали приблизно так само:

  • А-92 – до 31,49 грн/л;
  • А-95 – до 31,97 грн/л.

Ціна на дизельне пальне Shell зросла на 66 копійок – до 30,82 грн/л.

Бензини у мережі SOCAR подорожчали більше ніж на гривню.

Мережі KLO, «Паралель», «Автотранс», UPG, «Автопорт», Mango й інші підвищили ціни на пальне у межах від 30 копійок до гривні.

Це не єдиний неприємний сюрприз для водіїв цього року: у 2022-му в Україні також повертається обов'язковий техогляд. Всі подробиці про це - за посиланням.

Також експерти виявили на заправках небезпечний реагент, який може зламати автомобіль. Детально про це – за посиланням.

А ось на питання, чому в Україні таке дороге пальне, відповіла відома мережа АЗС, яка показала, скільки податків закладено в кожному літрі бензину.

Джерело