На Рожнятівщині під час Різдвяних свят молодь найбільшого селища Перегінське та села Сваричів провела акцію, учасниками якої стали хлопці та дівчата віком від 14 років. Серед колядників були особи і 50-річного віку. Від хати до хати третій рік поспіль молодь Перегінського ходить колядувати з благодійною метою. Минулого року активісти зібрали майже 100 тис грн, а цьогоріч їм вдалося зібрати  понад 200 тис грн. Ці кошти перегінчани вже перекинули на рахунки онкохворих дітей, закупили і роздали продуктові набори для потребуючих та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Молодь з Рожнятівщини під час благодійної коляди зібрала кошти для потребуючих Молодь з Рожнятівщини під час благодійної коляди зібрала кошти для потребуючих

“Першого Різдвяного дня нас зібралося 100 колядників, – ділиться враженнями організатор, блогер Андрій Кулик. – Я навіть і не уявляв, що акція пройде так масштабно. Ми перевели гроші на благодійні рахунки людям, які проходять складне лікування на рак. Також ми закупили і розвезли по селищі  продукти харчування. Це був справжній дух Різдва! Було холодно, ми були голодні, але Різдво і є для того, щоб звеселити серце ближнього. Це час творити добро”.

Молодь з Рожнятівщини під час благодійної коляди зібрала кошти для потребуючих

Бідні сім’ї зі сльозами на очах зустрічали колядників, а сивочолі бабусі з вдячністю обіймали дівчат та хлопців. Різдвяна колядка летіла від оселі до оселі, а колядники бажали родині прожити в мирі, злагоді та любові до ближнього.

“Різдво – це не тільки щедро і багато накритий стіл вдома, а перш за все те, що треба виконати волю того, хто народився у Віфлеємі, – каже організаторка благодійної коляди у Сваричеві  Тетяна Савчук. Разом з активістками громадської організації “Намневсеодно” Наталею та Ольгою ми взяли приклад з молоді Перегінського і провели збір коштів для потребуючих односельчан. Спочатку нас було мало, бо ми це робили вперше. Але згодом молодь підтягнулася і ми пішли по селу. Майже кожному господарю доводилося пояснювати, що це за акція і кому вона потрібна. Люди схвально відгукувалися і підтримали наш задум. В Перегінському велика громада, тому їм вдалося зібрати набагато більше коштів як нам. Маємо тепер досвід і дасть Бог наступного року зберемося масовіше й активніше.”

Мар’яна ЛОКАТИР

Джерело