Шольц не впевнений, чи вдасться переконати Москву знизити напругу

Росія повинна зрозуміти: кордони не можна змінювати силою. Це одна з головних умов миру в Європі. На цьому наголосив канцлер Німеччини Олаф Шольф під час виступу на Світовому економічному форумі, передає "5 канал".

Канцлер Німеччини: Росія повинна зрозуміти – кордони не можна змінювати силою (Відео)

За його словами, поки що невідомо, чи вдасться переконати Москву знизити напругу. Водночас вона повинна усвідомити: переваги співпраці для неї вищі, ніж конфронтація із Європою та США.

"Рано казати, чи переговори з Росією, які ми ведемО від початку січня, допоможуть знизити напругу. Її Москва створила, розмістивши на кордонах України 100 тисяч військових. Але після років нагнітання мовчати – нерозумно. Тому ми розмовляємо з Москвою в різному форматі і пояснюємо їй свою відданість підтримці територіальної цілісності України. Ключовий принцип миру в Європі – кордони не можна змінювати силою", – заявив Олаф Шольц.

Новий німецький уряд послідовно підтримує Київ у протистоянні з Москвою. Проте лише на дипломатичному фронті. Водночас виступає проти надання Україні зброї для самооборони. Берлін вважає, що це лише роздратує Росію. 

Посол України в Німеччини Андрій Мельник таку позицію засудив. В інтерв'ю агенції DPA зазначив: Києву вкрай необхідні німецькі військові кораблі, які є одними з найкращих у світі, а також найсучасніші системи ППО, щоб протистояти Путіну. За словами дипломата, допомогти Україні зброєю – "моральний та людський обов'язок" німецької влади.

Нагадаємо, заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд повідомила, що США підготували 18 різних сценаріїв відповіді на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Джерело