Блінкен зустрівся з Зеленським та Кулебою під час свого візиту

Сполучені Штати виділять Україні додатково 300 мільйонів доларів цього року, заявив держсекретар Ентоні Блінкен під час візиту до Києва. Він також закликав українців до об'єднання перед загрозою з боку Росії. Тим часом Кремль продовжує брязкати зброєю. Більше знають журналісти "5 каналу".

Не дайте Москві розколоти вас – як минув візит Блінкена в Україну та про що домовилися сторони (Відео)

За двісті кілометрів від Києва отаборилися російські військові. Це Гомельська область у Білорусі. Як там опинилися – офіційних пояснень немає. Адже на цій території жодних спільних навчань офіційний Мінськ та Москва не проводять. Притягли з собою росіяни до Білорусі і важке озброєння. За даними фахівців Атлантичної ради, зокрема, і реактивну систему залпового вогню "Ураган".

Для росіян "хліб-сіль", а для українців претензії. Диктатор із Мінська лякає громадян Білорусі українськими гвардійцями-націоналістами, які начебто дужчі, аніж війська НАТО.

Зменшувати градус напруги Росія не хоче. І знову накопичує війська вздовж кордону з Україною.

Натепер ідеться про стотисячну кремлівську навалу. Українська розвідка всі дані має і прискіпливо спостерігає за ворогом. За даними Сполучених Штатів, Кремль може подвоїти цю цифру.

"Це – надзвичайно небезпечна ситуація. Росія ладна будь-якої миті розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Наша позиція від початку дуже зрозуміла. Є два шляхи: дипломатичний, і ми, звичайно, сподіваємося, що вони оберуть його, та інший шлях. Звісно, від росіян залежить, яким шляхом вони підуть", – розповідає речниця Білого дому. 

Росіяни підготовку до вторгнення заперечують. А США та ЄС, у разі російського наступу, обіцяють дати Кремлю по зубах – санкціями. До того запроваджувати обмеження не хочуть.

"Ми інтенсивно працюємо з урядом України та координуємо дії з європейськими союзниками та партнерами. Дуже важливо, щоб ми разом розробили широкий пакет санкцій, який включатиме те, чого ми не робили раніше – починаючи з 2014 року. Росія матиме великі наслідки, якщо виступить проти України", – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен. 

З візитом до України приїхав державний секретар США. Ентоні Блінкен наголосив: Штати виділили додаткових 300 мільйонів доларів на допомогу офіційному Києву. А українців закликав до єдності. 

"Не дайте Москві розколоти вас!" – закликав Блінкен.

"Нині Україна є дуже міцною. У нас є сильна армія, у нас є сильна дипломатія, у нас є сильні партнери. Ми усвідомлюємо усі ризики, пов’язані з агресивними намірами Росії, але ми повинні мати впевненість у собі", – переконує міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Після зустрічі у Києві держсекретар США полетить ще до Німеччини на перемовин з посадовцями Євросоюзу. А у п’ятницю у Швейцарії Ентоні Блінкен розмовлятиме з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Чи пропонував держсекретар США Києву піти на компроміси з Москвою? Зокрема, надати автономію окупованим територіям – думки фахівців розділилися.

"Імплементація формули Штайнмайєра, надання автономного статусу, вибори на окупованих територіях, а потім повернення контролю над окупованими територіями. Тобто той варіант, який не популярний в Україні. Росіяни наполягають саме на цьому", – вважає експерт з питань міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса. 

"Я думаю, що заради таких вузьких цілей він би не полетів. Беручи до уваги те, що він уже був в Україні і міг би відправити когось з нижчого рівня. Цей візит більш скоординований з загальною безпековою ситуацією через що ми всі ці дні маємо такі візити Канади, Німеччини", – сказала директорка програми безпековиx студій Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест. 

І ці візити триватимуть. Група депутатів Європейського парламенту приїде до України.

"Терміновість місії спричинена подальшим нарощуванням Росією військ в Україні та довкола неї, а також дестабілізаційним використанням гібридних атак на українські урядові інституції, включно з дезінформацією та кібератаками", – йдеться в заяві депутатів Європарламенту.

Зібрався до Києва і президент Туреччини. З візитом Реджеп Ердоґан планує приїхати найближчими тижнями. Турецький президент пропонує провести перемови лідерів України та Росії на своїй території.

І поки ЄС, США та Туреччина обіцяють, Велика Британія діє. Офіційний Лондон надіслав уже сьомий літак із військовою допомогою Україні. За даними британських ЗМІ, з Туманного Альбіону до Києва вже могли доправити півтори тисячі переносних керованих протитанкових ракет. 

Сергій Барбу, "5 канал"

Нагадаємо, вторгнення Росії до України може розпочатися будь-якої миті. Але є сподівання, що Кремль усе ж обере мирний шлях врегулювання ситуації. Про це мовилося під час зустрічі державного секретаря США Ентоні Блінкена з дипломатами в посольстві Сполучених Штатів у Києві. Водночас США й надалі підтримуватимуть Україну та виділять додаткові $300 млн у 2022 році. 

Джерело