В Одесі на вулиці Жуковського працює гуманітарний центр, куди приходять вимушені переселенці. Тут вони можуть отримати продукти, медикаменти, одяг та інші необхідні речі. Про роботу центру дізнавалися журналісти Суспільного.

Крім переселенців, волонтери допомагають пенсіонерам, багатодітним матерям та мамам з малолітніми дітьми. Центр працює щодня з 9:00 до 17:00.

Владислав Євтушенко — переселенець з Лисичанська. На початку повномасштабного вторгнення вивіз дружину та доньку за кордон. Сам перебрався до родичів в Одесу.

За день обслуговують 400 людей. Як працює центр допомоги переселенцям в Одесі

"24 числа, коли в нас все почалось, були вибухи у Сєвєродонецькому аеропорту, це недалеко від мого будинку. Почались великі вибухи. По телевізору почали показувати колони, які заходять через кордон. На “Міловому” — прикордонний пункт. Звідти заходили колони. Залишатись, чекати? Мою позицію там всі знали. А у нас там багато прихильників “руського міра”. Сіли в машину та поїхали".

Наталія Фролова разом з донькою та онуком переїхала з Миколаєва до Одеси у березні. Зараз волонтерить для центру — допомагає переселенцям вибрати одяг.

"Приносять люди свої речі. Допомагають. Ми все перебираємо, перекладаємо. Люди питають — де, що можна. Пораду даємо, що краще взяти. Холодно було — вдягаємо їх. Дуже багато люди приходять, допомагають. Ми їм неймовірно вдячні за це".

Крім волонтерства, Наталія Фролова продовжує викладати у спеціалізованій школі “Академія дитячої творчості”. Поки онлайн. Та не сумнівається — повернеться разом з учнями до Миколаєва.

"Ми сумуємо один за одним. Ми спілкуємось. Ми хочемо вернутись. Всі діти теж. Вони всі: “Наталія Володимирівно, ми хочемо в Миколаїв, до вас”, – поділилася жінка.

Дмитро Кудаков – ще один переселенець-волонтер. Свою домівку в рідному Краматорську залишив 8 квітня – в день обстрілу залізничного вокзалу. Розповідає – міг потрапити під ракетний удар:

"Ми хотіли раніше виїхати. У нас виникла суперечка – як діставатись. Тому що ремонтували залізничне полотно. Його обстріляли рано-вранці. І тому ми хотіли вже їхати на автобусі. Потім, начебто, все відремонтували. Збирались сідати на електричку, їхати в Краматорськ. Ми з Дружківки виїжджали. І якраз дізнаємось: пишуть в телеграм-каналах про вибух. Було в принципі чутно. Врятувало те, що так все склалося".

В гуманітарному центрі переселенці отримують продукти, посуд, засоби гігієни, медикаменти, одяг. Щоб унормувати допомогу – волонтери перевіряють інформацію про відвідувачів в спеціальному реєстрі або ж вносять туди нові дані.

"Ми перевіряємо документи у переселенців. Якщо є діти перевіряємо свідоцтво народження дітей. Де вони прописані. Спілкуємось з ними. Запитуємо звідки приїхали, яка ситуація, де зупинились в Одесі. І вже на фоні цього даємо їм допомогу", – розповів волонтер Геннадій Тарасієнко.

За день центр відвідує в середньому до чотирьохсот людей, розповіла волонтерка Марина Семенюк. Частину запасів на складах поповнюють одесити. Жінка розповіла, чого зараз потребують переселенці:

"Дуже зараз потребуємо хімії: треба мило, шампуні, пральний порошок, тазики в яких можна прати, тому що люди, багато сімей живуть в маленьких кімнатах. Дуже треба посуд: виделки, ложки, тарілки, каструлі, сковороди. Матраци, памперси, дитяче харчування, коляски".

Читайте також В Одеському дитячому будинку-інтернаті шиють балаклави та прапори для тероборони "Діти, ми встигнемо": одеські волонтери евакуюють неповнолітніх зі СМА та інвалідністю Відпочити та допомогти ЗСУ: в Одесі відбувся благодійний велопробіг FINDWAY. ФОТО

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело