7 трав­ня у Ше­пе­тів­ці ого­ло­ше­но про про­ве­ден­ня збо­рів щодо пе­ре­хо­ду до ло­на Православної цер­кви Ук­ра­їни най­більшо­го хра­му гро­ма­ди - ка­фед­раль­ного Свято-Михайлівсь­кого со­бору. До цього ча­су він зали­шався у скла­ді УПЦ, яка є части­ною Російської пра­вос­лавної цер­кви на те­ри­то­рії Ук­ра­їни.

Оголошення про збори розмістила Шепетівська міська рада на своїй Фейсбук-сторінці.

«До ува­ги меш­канців Ше­пе­тівсь­кої гро­ма­ди. Зап­ро­шу­ємо про­яви­ти гро­ма­дянсь­ку по­зи­цію та при­єд­на­ти­ся до збо­рів гро­ма­ди що­до пе­ре­хо­ду Свя­то-Ми­хай­лівсь­ко­го ка­фед­раль­но­го со­бо­ру до Пра­вос­лавної Цер­кви Ук­ра­їни. Прий­ді­мо і вис­ло­ви­мо дум­ку гро­ма­ди! Сла­ва Ук­ра­їні», - зазначено в дописі Шепетівської міськради.

Найбільший храм Шепетівської громади на Хмельниччині хочуть перевести до ПЦУ

Також на YouTube-каналі Шепетівка 7 травня вранці з’явилося відео, з якого видно, що група молодих людей заблокувала вхід на територію храму, зірвавши вранішнє богослужіння. З ними сперечаються прихожани Свя­то-Ми­хай­лівсь­ко­го кафедрального собо­ру.

Читайте також Не хотів до ПЦУ: на Хмельниччині священник вивіз із храму все що у ньому було У Хмельницькій громаді ще три церкви перейшли до ПЦУ

Джерело