Бути корисними на своєму місці і робити те, що вмієте найкраще. Бути поряд із тими, хто поділяє ідеї, заради тих, хто потребує допомоги. 

Такими простими істинами ми керуємося вже понад 2 місяці, захищаючи свободу на фронті і в тилу. Команда Української ресторанної асоціації усвідомила свою місію ще у перший день повномасштабного вторгнення. На другий вони створили Смачну варту, яка і досі надає гарячу допомогу сотням мешканців столиці та області, переселенцям, захисникам і захисницям.

Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян

Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян

ПРО АСОЦІАЦІЮ

У 2020 році у відповідь на карантинні обмеження у ресторанній галузі Сергій Трахачов і Софія Коломицева виступили одними з ініціаторів заснування Української ресторанної асоціації. За мету вони обрали розквіт сфери HoReCa, аби та сприяла розвитку смаку, гостинності, високої якості життя українців. Нині це найбільше об’єднання професіоналів ресторанної галузі в Україні. До неї долучилися 1578 закладів, локальних і мережевих, про які ви чули або ж куди хотіли потрапити. Асоціація активно надає галузі голос, лобіює її інтереси, працює над розвитком талантів і гастротуризму. 

Ресторатори у тилу: як Смачна Варта приготувала 971 тисячу обідів для киян

ЗМІНА ВЕКТОРУ  

24 лютого принесло кардинальні зміни у життя і плани цілої держави. Команда розуміла: усі ланцюги постачання та приготування їжі, які існували вчора, сьогодні вже не працюють. Компанії зупинили діяльність, а до Асоціації почали звертатися по допомогу з готовою їжею. 

«Як ми можемо допомогти?»

Смачна варта стартувала на другий день повномасштабної війни. У Києві відкрили волонтерські кухні, які нагодували відділення у лікарні, дитячий будинок. Знайомі звернулися із запитом приготувати для Тероборони на Південному мосту. «Запитів дедалі більшало. Вже 25.02 ми приготували перші 500 порцій гарячих обідів і щодня нарощували обсяги,» — розповідають засновники.

ЧОГО ДОСЯГЛИ?

Смачна Варта — перш за все, про українців і українок, які допомагають та які цю допомогу потребують. 

Це про найменшу підопічну — дівчинку, якій всього 2.5 роки, і про найстаршу — 96-річну бабусю.

Про 249 організацій, які щодня отримують найсмачнішу турботу: станції швидкої допомоги і залізничний вокзал, Київська обласна клінічна лікарня і Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, пункти видачі їжі у звільнених містах і селах області та Національний інститут раку. Смачна варта допомагає їжею і тим, хто мешкає у бомбосховищах, церквах; військовим, літнім і малечі із дитячих будинків.

Про 21 волонтерську кухню, яка активно працювала понад 2 місяці. Нині активно функціонують 13 із них, адже, як розповідають в Асоціації, деякі ресторани повертаються до нормальної роботи, тому Смачна варта оптимізувала свої процеси.

Це про команду з близько 200 фахівців та небайдужих людей, які стоять за кожним гарячим обідом. Щодня вони готують 15 000 порцій, а у найбільш напружені періоди кількість сягала 20 000.

Врешті, це про більш ніж 971  909 гарячих обідів для тих, хто потребує. І попереду такої смачної турботи значно більше. 

ЩО ДАЛІ?

Смачна варта продовжує зміцнювати тил. Її воїни годуватимуть усіх нужденних, доти, доки є необхідність. Для ефективної роботи вони потребують підсилення з боку держави — пільг на оплату комунальних послуг для волонтерських кухонь.

Сергій і Софія зізнаються, що мріють про повернення до звичного життя, в якому страви знову будуть готувати по меню, а Українська ресторанна асоціація продовжить діяльність із захисту та розвитку галузі в Україні.

Джерело