27-річна срібна призерка чемпіонату Європи з боксу вступила до лав добровольчого формування «Авангард». Бажання одягнути військову форму та взяти до рук зброю виникло з перших днів повномасштабного вторгнення, розповідає Марія Боруца.

Любов до спорту прищепили два старших брати, каже Марія Боруца. Обидва займалися боксом.

«І це такий, знаєте, запах поту. Така атмосфера залу, дружня. Я бачила, які дружні хлопці. Мені хотілося потрапити в такий дружній колектив. Я перша дівчина, яку взагалі Анатолій Миколайович взяв під свою опіку, як тренер. Трішки було дивно, на мене одразу звернули увагу, що дівчина і боксом займаюсь. Але прийняли, і доволі швидко ми стали однією родиною», - розповідає Марія Боруца.

Одягла військову форму та взяла до рук зброю. Хмельничанка розповіла, як потрапила в добробат

Дівчина розповіла, що її мати була проти занять боксом. А однокласники Марії ставились скептично до її хобі.

«Вона дуже переживала, що мені зламають ніс, повибивають зуби. Але я тихенько втекла з уроків і пішла записалася. В мами був тільки один вихід – змиритися з моїм рішенням», - говорить дівчина.

На перших в життя змаганнях спортсменка захворіла, але це не завадило здобути перемогу. За словами Марії Боруци, за рік занять спортом, у 2011 році стала кандидаткою в майстри спорту по юніорах. На тренуваннях спарингувалася з хлопцями.

«Я просила в суперники хлопців. Я тут спортсменка, а вже за залом – я дівчина. Завдяки тому, що я просила їх бути на рівні, підіймати силу удару, я росла, як боєць», - каже дівчина.

24 лютого о 5 ранку Марії зателефонувала подруга з Харкова і розповіла про вибухи, які чує в місті.

«Я не могла повірити цим словам, і коли поклала слухавку, я почула в нас віддавлені вибухи. В перші дні мені було страшно. Потім я вирішила, чого боятися? Треба щось робити», - розповідає Марія.

До добровольчого формування «Авангард» Марія вступила 29 лютого. До того часу до військової справи відношення не мала.

«Я тут вперше взяла до рук автомат. Наш інструктор навчив його розбирати, збирати, чистити. Навчив, як правильно стріляти, як цілитись. Також навчали медицини, як правильно накладати турнікети, як надавати першу допомогу», - говорить дівчина.

Що відомо До повномасштабного вторгнення Марія Боруца тренувала дітей. Останні два місяці щоденно здобуває військовий вишкіл та працює на кухні добровольчого формування. Марія навчається в інституті соціальних технологій «Україна» на факультеті фізичної реабілітації.

Джерело