Європейська комісія (виконавчий орган Європейського Союзу) готова профінансувати будівництво додаткових нафтових трубопроводів до Угорщини для того, щоб та підтримала запровадження ембарго на нафту з Росії.

Про це з посиланням на поінформовані джерела повідомляє іспанська газета El Pais.

Відповідно до плану Єврокомісії, після запровадження нафтового ембарго щодо Росії для Угорщини настане перехідний період. У цей час вона зможе купувати російську нафту, поки відбуватиметься покращення нафтової інфраструктури.

ЄС профінансує будівництво трубопроводів до Угорщини, щоб та підтримала нафтове ембарго — ЗМІ

Для цього ЄС планує взяти кошти, виділені в межах плану . Там підрахували, що модернізація нафтової інфраструктури Угорщини буде порівняно дешевою: йдеться про розширення пропускної спроможності наявних труб і будівництво додаткових інтерконекторів.

Як зазначає El Pais, у Європейській комісії сподіваються, що завдяки цьому плану нафтове ембарго щодо Росії буде затверджене не пізніше наступного тижня (тобто до 29 травня).

Раніше про наміри ЄС надати компенсацію Угорщині в обмін на підтримку прем'єром країни Віктором Орбаном шостого пакета санкцій, що передбачає ембарго на російську нафту, писало видання Politico.

Як раніше заявляв міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, країні потрібно 700-750 мільйонів євро для позбавлення залежності від російської нафти.

Читайте також: Нафтові доходи Росії зросли на 50%, але ембарго й санкції можуть це змінити Що відомо ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС. На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту. За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело