Перша релігійна громада у Луцьку вирішила вийти з московського патріархату й об’єднатися з Православною Церквою України. Рішення одноголосно підтримали усі парафіяни, – розповів Як розповів Суспільному настоятель Свято-Благовіщенського храму Володимир Літвенчук.

За даними обласної адміністрації, всього на Волині є приблизно 560 парафій Православної Церкви московського патріархату і стільки ж офіційно зареєстрованих громад Православної Церкви України.

Як розповів настоятель Володимир, за перехід до ПЦУ люди зібрали більше сотні підписів. Зміну конфесійної приналежності релігійна громада прийняла після недільного богослужіння 15 травня. Намір це зробити був раніше, говорить отець Володимир. Додає: разом з вірянами чекали рішення синоду УПЦ московського патріархату, який відбувся минулого тижня.

Перша релігійна громада у Луцьку перейшла з МП до ПЦУ. Скільки таких на Волині

"Ми хотіли почути про вихід з московського патріархату. Після всіх цих вбивств, після заяв патріарха Кіріла, який благословляв на війну. Я не знав, що говорити людям в храмі. Вирішили підіймати питання про те, що ми не можемо перебувати в лоні тієї церкви", – говорить настоятель. З його слів, нині в храмі формують уставні богослужіння, які будуть вести старослов'янською та українською мовами.

В коментарі Суспільному головний спеціаліст обласного управління культури, з питань релігій та національностей Василь Гайдук розповів, що нині через закриті реєстри державні органи не перереєстровують релігійні громади на Волині. Але облік спеціалісти облдержадміністрації все одно ведуть.

"З моменту надання томосу про автокефалію і створення ПЦУ близько 120 парафій перейшли вже до ПЦУ, а з початку повномасштабної війни, з 24 лютого і до сьогодні – близько 33 парафій перейшли", – зазначив Василь Гайдук.

Станом на 16 травня Свято-Благовіщенська парафія вже отримала Указ митрополита Епіфанія про прийняття до Православної Церкви України як ставропігійної, тобто автономної організації.

Що відомо 27 березня митрополит Епіфаній повідомив, що десятки громад та низка монастирів у різних областях України добровільно зробили вибір на користь автокефалії.

Джерело