Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже скерували справу до суду.

Про це інформують пресслжуби НАБУ та САП.

Колишнього директора філії Головного інформаційно-обчислювального центру "Укрзалізниці", його колишнього заступника, директора та заступника директора приватної фірми, а також бенефіціарного власника іншої приватної компанії звинувачують у зловживанні службовим становищем.

Розкрадання 10,4 млн в УЗ: справу про "Бориспільський експрес" передали до суду

2018 року посадовці "Укрзалізниці" ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для онлайн продажу е-квитків на "Бориспільський експрес". Щоб уникнути проведення відкритих торгів, службовці підробили документацію та всупереч закону організували закупівлю за переговорною процедурою.

Згодом було з’ясовано, що програмне забезпечення "Укрзалізниці" фактично дублює можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua і тим самим не потребує додаткових витрат.

Своєю чергою розробник сервісу запропонував УЗ безкоштовно реалізувати електронний продаж на "Бориспільський експрес", просто додавши відповідну опцію до сервісу, який вже функціонує.

Натомість, за інформацією САП, "Укрзалізниця" витратила 10,4 млн гривень на придбання цієї опції в іншої компанії.

"Лише після початку досудового розслідування і проведення слідчих дій керівництво "Укрзалізниці" зупинило розрахунок за програмне забезпечення, і 10,4 млн гривень залишилися на рахунках державної компанії", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що посадовцю "Укрзалізниці" повідомлено про підозру у держзраді. Підозрюваний надає допомогу росіянам у відновленні сполучення між окупованими територіями Донеччини та Росії.

Читайте також:

Поїзди з заходу України до Києва заповнені на 95%: скільки людей повертається до столиці

Київська кільцева електричка стала працювати довше

На Рівненщині троє військових хотіли продати спальні мішки, виготовлені для ЗСУ — соцмережі

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело