В Одесі провели щорічну акцію до дня пам'яті загиблих від ВІЛ. Всі охочі могли пройти тестування та перевірити себе на наявність інфекцій. Для цієї акції підготували сто швидких безкоштовних тестів. Подробиці дізналася кореспондентка Суспільного, яка відвідала захід.

Під час безкоштовного тестування до пункту вишикувалася черга. За 15 хвилин людину перевіряли на наявність чотирьох інфекцій – Гепатит B, C, сифіліс та ВІЛ. Своєї черги разом з чоловіком та свекрухою чекала і Олександра Желова.

"По-перше, це здоровий спосіб життя. По-друге, чим більше здорових людей, тим краще ми подаємо приклад наступному поколінню. Ну і це з фінансової точки зору краще — спочатку перевіритися, ніж потім за божевільні гроші лікуватися, шукати можливості, їздити закордон, де надають лікування. Ми стикалися з такими випадками, є серед родичів хворі, тому краще знати наперед", – розповіла Олександра.

В Одесі безкоштовно тестували людей на ВІЛ, сифіліс та гепатити. ВІДЕО

Також на своє перше тестування прийшла Ольга Єршова. Вона зазначила, що не має жодних маркерів, які можуть бути небезпечними як для жінки, так і для людей, котрі її оточують, але хоче бути впевненою, що здорова.

"Я знаю, що таке тестування існує, я навіть бачила відео, як дівчина розповідає, що вона замовляла такий тест і він приходив, і вона отримувала результат. І ось я побачила в телеграмі, що є така можливість пройти таке тестування у місті, за адресою, котра мені знайома і я приїхала сюди", – додала Ольга.

Протестувалася і колишня медпрацівниця Любов. Розповіла, що перехворіла на Гепатит В, тому намагається постійно перевірятися.

"Я сама колишній медик, заразили, буває таке. Наразі я хочу дізнатися чи є він, ось і все, тому все інше мене не цікавить. Хоча б раз на півроку бажано. Тому що у нас місто все ж таки морське, і взагалі зараз, на жаль, розповсюджені гепатити, ВІЛ, тому бажано звичайно частіше хоча б двічі на рік, а так чим частіше, тим краще звичайно", – зазначила Любов.

Для цієї акції медики підготували сто швидких тестів. Медична сестра Одеського міського центру СНІДу Ольга Дячішина розповіла, як відбувається процес тестування:

"У пацієнта беремо руку, протираємо спиртом, скарифікатором робимо дірочку і в кожну комірку по крапельці крові. Потім, після того, як кров проллється у віконце, ми капаємо буфер і впродовж 15 хвилин буде результат".

Наразі в Одеській області на обліку стоїть 26 тис. людей з діагнозом ВІЛ, з них 16 тис. – в Одесі, розповіла завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення Одеського міського центру СНІДу Ганна Кирмікчі.

"Уже багато років проводимо щорічно день пам'яті людей загиблих від СНІДу, ми їх шануємо у цей день – третя неділя травня. Цьогоріч, на жаль або на щастя, нам все одно доведеться це робити. І ми кажемо в цей день про це захворювання не як про смертельне, яке, на жаль, призвело до загибелі багатьох людей у свій час, а про те захворювання, яке зараз можна попередити, лікувати й жити якісно та довго з цією інфекцією", – зазначила Ганна.

Читайте також В Одесі понад 10 тисяч людей пройшли тестування на ВІЛ за перше півріччя "Це не значить, що ми перемогли пандемію". На Одещині вдруге не виявили жодного випадку COVID-19 Бомбосховище та штат із 15 спеціалістів. В Одесі розгорнули добровольчий мобільний шпиталь

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело