Чернівецька військова адміністрація закупила розвантажувальні жилети, квадрокоптери, біноклі та інше обладнання для військових на понад 5 мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті електронних закупівель Прозоро.

Закупівлі робили за спрощеною процедурою, яка не передбачає аукціон. Це дозволено для купівлі речей та послуг на потреби захисту. Угоди оприлюднені у публічному доступі.

Чернівецька військова адміністрація витратила на потреби оборони понад 5 млн грн. Що придбали та за яку ціну

Найдорожчою закупівлею є партія рацій з акумуляторами. Військова адміністрація купила 60 приладів Одна рація коштувала майже 16 тисяч гривень. Поштучна вартість на сайтах з продажу електронного обладнання становить приблизно 17 тисяч гривень.

Також закупили дешевшу рацію фірми Motorola. Загалом на прилади зв'язку витратили понад мільйон гривень.

Дві тисячі комплектів спальних мішків коштували 1 мільйон 400 тисяч гривень. Розвантажувальні жилети вартували 900 тисяч. За один заплатили 450 гривень, таких купили дві тисячі.

За понад 410 тисяч гривень придбали чотири квадрокоптери фірми . Вартість одного на сайтах коливається від 99 тисяч гривень до понад 149.

За 37 тисяч гривень купили біноклі марок: , та . Закупили одинадцять приладів. Їх вартість від двох тисяч до понад трьох тисяч.

Також купували електричні інструменти, кухонне обладнання та будматеріали. Загалом витратили 5 мільйонів 200 тисяч гривень. Закупівлі робили впродовж березня та на початку травня. У розрахунок Суспільного входили прилади та послуги, які купували за процедурою "Українська визвольна війна".

Суспільне надіслало запит на інформацію з питанням, які речі для оборони та військових закуповувала адміністрація. Відповідь надали частково через воєнний стан.

Товари та послуги, що стосуються оборони держави, закуповують без оприлюднення угод. Звітність за такі товари оприлюднюють не пізніше, ніж через 20 днів після завершення дії воєнного стану. Тоді Суспільному нададуть відповідь, які закупівлі були окрім публічних.

Що відомо Органам влади та сільським та міським радам дозволили в умовах воєнного стану закуповувати товари без аукціону. Такі закупівлі є публічні. Замовники самостійно вирішують, які товари та послуги стосуються оборони.

Читайте Суспільне Буковина у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело