У 14 школі Тернополя надають прихисток переселенцям. Там для них облаштували танцювальну студію. Також людей безкоштовно годують – продукти для страв приносять волонтери, а готувати в перерві між уроками допомагають вчителі. Директорка навчального закладу Оксана Добровольська розповідає, від початку повномасштабної війни в школі прихистили 850 людей.

Зараз у школі – більше 80 переселенців. Марія живе тут три тижні. Жінка приїхала з Харківщини. Вона каже, у рідній Балаклії залишились батьки:

"Ми виїжджали з окупованої території, було дуже важко, але ми вдячні людям, які нас прихистили, ми дуже швидко відійшли від цього всього жаху, який ми пережили. Не очікували такої зустрічі".

У 14 школі Тернополя надають прихисток переселенцям

По сусідству з Марією живе пенсіонерка Галина з Краматорська, що на Донеччині. Жінка каже, домівку не хотіла покидати до останнього:

"Там все залишилося. Довго думала, що витримаю, що перенесу те все, а воно не виходило. Стрільба, ракети літають, страшно було".

У шкільній їдальні для переселенців готують їжу, продукти приносять волонтери, а готувати допомагають вчителі.

"В 6 годин ранку ми вже на посту, бо нам треба все підготовити, кожного дня ми стараємось, щоб в нас на сніданок було два-три види страв. Наприклад, може бути сирна запіканка, можуть бути налисники, молочна каша, все для дітей. На друге ми теж стараємось, що була і картопля, і різні каші, і макарони. Підливку робимо з м'яса, вареники робимо, пельмені самі ліпимо", – каже вчителька початкових класів Лілія Зубкова.

У школі деякі люди зупиняються, щоб переночувати, тоді їдуть далі, а деякі – залишаються там жити, допоки не знайдуть житло. Про це розповіла директорка навчального закладу Оксана Добровольська.

"У нас є 16 дітей. У нас вже така величезна шкільна родина, де ми вже маленького хлопчика Артема з Мелітополя похрестили. Вчора ми святкували такі хрестини", – каже Добровольська.

Що відомо Компенсація за комунальні: на Тернопільщині за місяць оформили понад 6 тисяч заявок

Джерело