Бронхоскопія – це діагностичне дослідження трахеї та бронхів, яке дозволяє здійснити візуальний огляд дихальних шляхів, провести ендоскопічні маніпуляції, зокрема взяти матеріалу для дослідження та зробити певні оперативні втручання.

Оскільки таке дослідження дозволяє виявити онкологічні хвороби органів дихання на ранніх стадіях, то воно входить до переліку пріоритетних у програмі медичних гарантій пакет “Бронхоскопія”, повідомляє Національна служба здоров'я України.

Бронхоскопія для раннього виявлення новоутворень є безкоштовною для пацієнтів і пацієнток від 50 років за направленням сімейного або закріпленого лікаря. Із таким направленням потрібно звернутися до медичного закладу, який має договір з НСЗУ на проведення бронхоскопії. 

Що таке бронхоскопія та як її зробити безкоштовно

Бронхоскопія застосовується не лише для раннього виявлення онкозахворювань, а й для діагностики інших хвороб. Якщо лікар виявляє потребу пацієнта в цьому дослідженні, то виписує електронне направлення на бронхоскопію. Пацієнти віком від 50 років можуть отримати послугу безоплатно у закладах, які мають договір на пакет “Бронхоскопія”.

Пацієнти до 50 років із направленням на бронхоскопію мають звернутися в медичний заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом  “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів у амбулаторних умовах”. Треба лише уточнити в конкретному закладі, чи проводять там таке дослідження.

Якщо бронхоскопію потребують пацієнти, які лікуються в стаціонарі, то вони проходять це дослідження повністю безоплатно без окремих направлень. Тому що ендоскопічні дослідження включені до переліку  досліджень, які за наявності показань проводяться пацієнтам при стаціонарному лікуванні.

Також бронхоскопія застосовується під час діагностики та лікування туберкульозу. Тому є безоплатною для пацієнтів у медичних закладах із договором “Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах”.

Адреси та контакти найближчих медзакладів надасть оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. 

Контакт-центр НСЗУ продовжує працювати. За номером 16-77 можна отримати інформацію щодо надання медичної допомоги та роботи медичної системи під час воєнного стану, повідомляє МОЗ.

Читайте також:

Календар профілактичних щеплень: як захиститися від небезпечних інфекцій в Україні та за кордоном

У Британії пацієнт з коронавірусом встановив рекорд тривалості хвороби

Захист від COVID-19: Україна отримала технологію виробництва мРНК вакцин

Джерело