19 випадків зараження хворобою Лайма виявили за п’ять місяців 2022 року на Вінниччині. Усі вони пов’язані із укусом кліщів. Інкубаційний період складав від 3 днів до року. Про це повідомили у Вінницькому лабораторному центрі МОЗ.

В порівняні з минулим роком захворюваність зменшилась в три рази. Це пов'язують із карантинними обмеженнями та забороною відвідувати ліси.

Хвороба Лайма — проявляється ураженням шкіри у вигляді сильного почервоніння, а також ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Вона може набувати хронічної форми та бути причиною тривалої втрати працездатності й інвалідності.

На Вінниччині 19 людей захворіли на хворобу Лайма через укуси кліщів: як уберегтися

Як уберегтися від укусів кліщів?

Одяг із довгими рукавами, світлого кольору, який прилягає до тіла. Репелент – спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Коли кліщ прикріпляється до одягу, він залишається нерухомим, поки не припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме після того кліщ починає шукати місце укусу. Цей процес може тривати від півгодини до трьох і більше годин. Оглядайте себе та своїх близьких кожні 2 години прогулянки. Відчути укус кліща фактично неможливо: від виділяє анастезуючу речовину, яка знеболює укус. Після повернення додому огляньте дітей, тварин та себе. Одяг, який зняли, необхідно ретельно почистити або випрати, попрасувати. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.

Що робити, якщо виявили кліща?

Одразу зверніться до лікаря. В травмпункті допоможуть витягти кліща та проконсультують щодо подальших дій. Якщо поблизу лікаря немає, видаліть кліща самостійно. Це можна зробити спеціальним пристроєм із ветаптеки, пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом, чи петлею з нитки. Витягайте кліща повільно, розхитуючи з боку вбік або викручуючи. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть його стерильною голкою. Ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом. Після видалення кліща також необхідно обов’язково звернутись до лікаря-інфекціоніста.

Читайте також

На Вінниччині виявили випадок інфікування лептоспірозом: що варто знати про хворобу

Джерело