У Харківській області поряд з українськими захисниками російську навалу відбивають легіонери з США та Бельгії. Вони вступили до лав Збройних сил України.

48-річний маркетолог з Америки "Грінч" має досвід служби в Іраку, розповів військовий Суспільному.

За його словами, нині в Україні визначається майбутнє світової демократії.

"Я був в Іраку у 2004 році, я був там військовим інженером протягом року. І те, що я бачу тут, відрізняється від моєї першої кампанії. Важливо те, що й після 20 років війни в Іраку, й зараз, там все в сірих тонах: немає розмежування на чорне та біле. В Україні такого питання не виникає. Тут наша мета праведна й це дуже чіткий меседж для Китаю, Північної Кореї, для всіх країн, це дуже важливо", — каже "Грінч".

Місяць тому під час бою з військами РФ у Харківській області легіонер втратив побратима.

"Над нами літали дрони, ми були під артилерійським вогнем, по нас били снайпери, ми бачили, як помирають наші побратими. Я втратив побратима. Після смерті мого побратима, ніхто не пішов з нашого підрозділу й ми прагнемо помсти", — розповідає військовий.

На його думку, те, як українська армія протистоїть російським військовим, увійде в підручники та вивчатиметься в інших країнах.

"Я хочу, щоб ви знали: Україна вже перемогла. Ця війна мала завершитися за 48 годин, але гросмейстер [президент Росії Володимир Путін] прорахувався. Ми виженемо їх з цієї країни. Ми виженемо кожен російський чобіт з української землі", — сказав "Грінч".

27-річний офіцер бельгійської армії "Джимі" каже, що слідкував за ситуацією в Україні протягом двох років і був готовий допомогти у разі повномасштабного вторгнення Росії.

"Також я тут тому, що існує небезпека, що росіяни йтимуть далі, зокрема, на Бельгію. Я тут захищаю свою країну також", — каже легіонер.

Для "Джимі" війна в Україні — перша воєнна кампанія.

"Що стосується українських солдатів, я не можу не відзначити їхню хоробрість. Я багато чого навчився від свого українського командира. Звичайно, я — інтернаціональний солдат, але ми — українські солдати, ми маємо контракти з українською армією", — розповів "Джимі".

При цьому, на думку бельгійця, російські солдати погано натреновані та споряджені.

"Росіяни не гребують вбивати цивільних. Я вважаю, що росіяни не дуже натреновані, деякі погано споряджені. Мені не зрозуміло, що вони тут роблять. Думаю, це одна з причин, чому вони вражають цивільних, а не військових", — вважає "Джимі".

Прискорити перемогу України може більша кількість зброї, каже військовий.

"Йдеться про великі калібри та снаряди до них, постійне їхнє постачання, на це потрібен час, але наша перемога наближається з кожним днем. У Росії немає змоги перемогти", — сказав легіонер.

Читайте також

На Харківщині попрощалися з двома військовими, які загинули на війні

Відстрілялись і поїхали: речник Повітряних сил розповів, як РФ б'є по Харкову

Небезпека ракетних ударів РФ по Харкову зберігається — ОВА

Джерело