Для слухачів безкоштовні не лише курси, а й харчування

Адаптуватися до нового місця та, за можливості, знайти роботу. Цього року таке завдання стоїть перед тисячами українських вимушених переселенців. За таких реалій багато хто наважується на опанування нової професії.

"Шукала роботу, роботи немає, тому що багато дуже людей, дуже багато переселенців – роботи на всіх не вистачає", - скаржиться харків'янка Юлія Левченко.

Пристосуватися до нових реалій: як у Хмельницькому переселенці безплатно освоюють професії

"Я відкрила Інтернет, побачила об’яву і подзвонила. Мене записали і так все склалося, що все склалося. І мені пообіцяли, що забезпечать роботою теж", – радіє переселенка з Херсона Ольга Берегеля.

"Це безкоштовно, це дуже вигідно, зараз дуже потрібно, тому що переїхавши в інше місто – коштів не вистачає прям дуже", - наголошує переселенка з Авдіївки Світлана Кукуруз.

Ці жінки, які перебралися до Хмельницького, вирішили опанувати професію швачки. Здобувають нову освіту на базі місцевих закладів – різних типів профтехучилищ. За два-три тижні їм потрібно пройти 72-годинну навчальну програму.

"В нас було дуже велике бажання навчити їх і в них, так само, було дуже велике бажання навчитися. Тому що вони розуміли, що ось там – вже немає того, що було раніше, а тут є можливість навчитись іншому і почати якийсь інший шлях. Вони дуже вмотивовані, дуже", – розповідає викладач професійно-теоретичної підготовки Інна Грєтович.

Для слухачів безкоштовні не лише курси, а й харчування. Усе завдяки співпраці України з ООН та іншими міжнародними організаціями.

У хмельницький центр перекваліфікації на навчання за різними професіями надійшло кілька тисяч заявок від переселенців.

"Уже є 300 випускників за різними напрямами. Це – робітничі професії: швачка, плиточник та інші. Багато випускників у нас по ІТ-спеціальностям. Це уже понад 60. І 4 липня буде запущено новий потік", – зауважує координатор освітніх хабів.

На заході України загалом планують запустити більш як десять таких освітніх центрів. Свою діяльність вони розпочнуть у липні.

Петро Олексієнко, "5 канал".

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело