Європейський Союз може забрати статус кандидата в України, якщо й надалі блокуватиметься призначення керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін розповів, що призначення САП блокує Офіс президента. За його словами, 12.07.2022 призначено розгляд апеляційним судом рішення ОАСКу про визнання незаконним Порядку проведення конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як зазначив Шабунін, рішення "розглядатимуть судді, які мають репутацію недоброчесних, а їхнє рішення може бути політично вмотивованим та зірвати конкурс, який по суті триває уже два роки".

ЄС може забрати кандидатство України у разі продовження блокування призначення керівника САП — Шабунін

"Головуючий суддя був громадянином, військовослужбовцем та військовим суддею РФ, другий - вже зривав стратегічні для України конкурси, а третій узаконив перетворення Гостинного двору Києва на ТРЦ", — нагадав голова Центру протидії корупції.

Читайте також: Україна — ЄС: що ми маємо зробити у статусі кандидата і коли можливий вступ в Євросоюз

Керівник ЦПК також висловив сподівання, що "особисто президент не погодить такий план його соратників, який може коштувати Україні, в тому числі статусу кандидата на членство в Європейському Союзі", однак наголосив, що в "Офісі президента навпаки почав готувати медіаполе під зрив вимоги ЄС щодо конкурсу САП".

"Призначення розгляду справи в липні та ручний склад суду може свідчити про те, що незаконне рішення суду першої інстанції, замість скасування, буде засилене. І таким чином конкурс буде зірвано", — зазначив Шабунін.

Що відомо У серпні 2020 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення за власним бажанням. Причину такого рішення він не назвав. У НАБУ заявили, що звільнення Холодницького не вплине на перебіг розслідувань Національного антикорупційного бюро. Конкурс щодо обрання нового очільника САП стартував ще 25 січня 2021 року. У липні оголосили двох фіналістів конкурсу — Олександра Клименка та Андрія Синюка. Але керівника досі не обрали. США і ЄС неодноразово закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника. На засіданні 19 жовтня 2021 року Конкурсна комісія не змогла обрати керівника САП через відсутність кворуму. З аналогічної причини не відбулися засідання комісії 24 грудня та 3 лютого 2022 року. Читайте також

Коли буде призначено голову САП та чому затягується конкурс. Відповідає експерт

"Реформа працює, але треба краще". Чи бореться Україна з корупцією

Голову САП знову не обрали. У чому причина

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело