За її словами, для цього необхідно документувати цю справу за стандартами міжнародного гуманітарного права.

Про це Венедіктова сказала 28 червня в ефірі телемарафону.

"Приїхали (міжнародні – ред.) експерти, які вже працюють у нас. У них є досвід роботи з нашими слідчими, оперативниками. І те, про що я говорила правоохоронцям, – що нам треба відразу брати стандарт міжнародного гуманітарного права. Це складно, ми до цього не звикли, хоча в нас війна 8 років. Але цей стандарт треба брати і його вже тримати, тому що, можливо, ця справа буде справою, яка буде розглядатися у Гаазі", - сказала Генпрокурорка.

Удар по ТРЦ у Кременчуку, де загинули десятки людей, можуть розглядати у Гаазі - Венедіктова

За словами Венедіктової, наразі ніхто не знає, якою потім буде стратегія розслідування, тому треба відразу збирати докази таким чином, щоб вони "були належні у будь-якому суді".  

Генпрокурорка каже, що у цій справі важливо зважати на два аспекти: перший – притягнення до відповідальності російських злочинців і другий – притягнення тих людей, які допустили халатність чи службову недбалість. Вочевидь, йдеться про бізнеси, які не припинили роботу під час повітряної тривоги.

Нагадаємо, ТРЦ "Амстор" у Кременчуці, де загинули десятки людей від російської ракети, як виявилось, від 23 червня повністю не зачинявся під час повітряних тривог.

Читайте також:

Іграшки і відірвані частини тіл посеред руїн: моторошні фото із розбитого російською ракетою ТЦ у Кременчуці

У лікарні перебувають понад 20 осіб, 7 тяжкопоранані: мер Кременчука про наслідки ракетних ударів

"Росія вбила наших людей": на Полтавщині оголосили жалобу за загиблими під час ракетного удару по Кременчуку

Джерело