П’ятий Президент наголосив: Альянс з Україною буде значно сильніщим, ніж без України

Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Westdeutsche Allgemeine Zeitung закликав надати Україні до кінця цього року План дій щодо членства в НАТО. П’ятий Президент наголосив: Альянс з Україною буде значно сильніщим, ніж без України. Він також закликав західних партнерів надати Україні якомога більше зброї – саме це пришвидшить мир і захистить Європу від війни, переконаний Порошенко.

"Чим більше зброї буде доставлено в Україну, тим коротший шлях до миру. Ми можемо зупинити путіна – якщо у нас буде достатньо зброї. Йдеться про звільнення Європи від путіна", – зазначив Порошенко.

Порошенко закликав надати Україні до кінця цього року ПДЧ в НАТО

"Я вдячний, що Німеччина погодилася на поставку самохідних гаубиць. Panzerhaubitze 2000 є однією із найкращих у світі. Йдеться не лише про майбутнє України, а й про майбутнє Німеччини, Європи та світу. І це майбутнє залежить від поставки 500 танків, 1000 артилерійських систем, 100 бойових літаків і 300 ЗРК. Ті, хто постачає цю зброю, не просто допомагають Україні – вони інвестують у власну безпеку. Також настав час заблокувати весь експорт з росії. росія отримує 500 мільярдів доларів на рік на війну проти України.  Як п’ятий Президент України і як лідер опозиції я звертаюся до Німеччини: будь ласка, допоможіть нам врятувати вас", – зауважив Порошенко.

"Єдиною організацією, яка може гарантувати безпеку в Європі, є НАТО. Ми не просимо у росії дозволу, до якої організації нам вступати. Як Президент я вписав у нашу Конституцію, що метою нашої зовнішньої політики є вступ і до ЄС, і до НАТО", –  наголошує Порошенко і додає – членство України в ЄС і НАТО має безпрецедентно високу підтримку серед українців.

"Від вступу України до НАТО обидві сторони отримають однакову користь. Ми приходимо не з порожніми руками. Українська армія – одна з найсильніших у Європі. НАТО буде набагато ефективнішим з Україною, ніж без України. Нам потрібен план дій щодо вступу України до НАТО до кінця цього року", – резюмує Петро Порошенко.

Як відомо, Петро Порошенко у Берліні бере участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу. Порошенко також провів низку зустрічей з політиками та урядовцями, зокрема із заступником міністра закордонних справ ФРН Тобіасом Лінднером, а також із Головою Мюнхенської безпекової конференції Крістофом Хойсгеном.

Під час промови на Форумі Порошенко закликав розширити міжнародну антипутінську коаліцію і зробити її глобальною.

"Настав час для створення Глобальної антипутінської коаліції. Мій заклик до країн Латинської Америки, Азії, Африки: не думайте, що ця війна далеко і ваших інтересів не стосується. Стосується, адже ця війна вже має глобальний вплив", – наголосив п’ятий Президент.

"Стратегія депутінізації – це більше зброї для України. Чим більше зброї – тим коротший шлях до миру. Йдеться й про більше санкцій проти росії. Потрібне енергетичне та торгове ембарго проти росії. Потрібен 7-й пакет санкцій ЄС, щоб назавжди позбутися газової залежності від росії", – вважає Петро Порошенко.

Порошенко наголосив – тільки міжнародна єдність ті згуртованість дозволить світові уникнути найгіршого сценарію. "Жодних розбіжностей на нашому шляху, допоки не впаде останній диктатор. Україна є ключем для досягнення цієї місії. Допоможіть нам вистояти і перемогти ворога. Допоможіть нам врятувати вас і врятувати світ", – закликав п’ятий Президент.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело