Спецпогашення нової поштової марки «Українська мрія» відбулося у Хмельницькому. Її тираж – три мільйони, вона лише для внутрішнього листування в Україні.

Про це Суспільному розповів директор Хмельницької філії «Укрпошти» Микола Громов.

Присутнім на заході дітям запропонували приєднатись до дорослих і взяти участь у спецпогашенні марок. А потім – написати свої мрії на жовто-блакитних повітряних кульках.

У Хмельницькому погасили поштову марку «Українська мрія»

Чотирнадцятирічний харків’янин Павло колекціонує марки. Хлопець каже, що прийшов до головпоштамту о восьмій ранку.

«Я придбав два листи марок, більше в одні руки не продають. Також я купив шість конвертів», - розповів Павло.

Аби придбати марку «Українська мрія» люди записувались у чергу. Колекціонер Станіслав – 181 у списку охочих придбати нову марку. Чоловік понад десять років колекціонує марки.

«Я намагаюся не пропускати випуски, тому що зараз така ситуація, марки стали популярнішими. Намагаюсь потрапляти на спецпогашення, ці речі зі спецпогашеннями мають набагато більшу цінність, ніж раніше», - говорить Станіслав.

На новій марці зображений український літак «Мрія». Директор Хмельницької філії «Укрпошта» Микола Громов, назвав відмінність цієї марки, від попередніх двох: «Це третя марка з серії. Відмінність від інших – лише номінал, літера «У» – заміна літери «W», яка була раніше. Літера «У» на цій марці означає номінал простого листа по Україні».

Основою ескізів поштової марки «Українська мрія», конвертів, листівок та штемпелів став малюнок одинадцятирічної Софії Кравчук із Любомлю Волинської області, на якому український літак, прикрашений рожевими квітами, летить до зірок. Ця робота стала призером Всеукраїнського конкурсу, присвяченого 30-річчю Незалежності України.

«Ця марка взагалі-то планувалась у вигляді маркованого конверта. Але у зв’язку з тим, що у нас відбуваються безпосередньо буремні події, «Укрпошта» відійшла від календарно-тематичного плану випуску марок і випускає актуальні марки», - каже Микола Громов.

За словами начальниці відділу поштових послуг Хмельницької філії «Укрпошти» Наталі Усатюк, на Хмельниччині отримали 10 тисяч аркушів марок, 10 тисяч конвертів і стільки ж листівок. Придбати їх можна в усіх відділеннях Укрпошти. Наступна марка, яку планують випустити – «Доброго вечора, ми з України».

Читайте також У Хмельницькому митці підтримали митців ( фоторепортаж). Туризм у Хмельницькому під час війни.

Джерело